Przegląd prasy

W Polsce przybywa pijanych kierowców!

25 czerwca 2006

10 promili alkoholu!?

Do szpitala w Ostródzie (warmińsko-mazurskie) trafił mężczyzna, który, jak wykazały badania, miał we krwi 10 promili alkoholu. Według specjalistów, śmiertelna dawka alkoholu to 5 promili.

Pijany kierowca tira na autostradzie

Ponad 3 promile alkoholu we krwi miał kierowca tira, który jechał autostradą A4 w okolicach Wrocławia. Mężczyzna jechał pasem awaryjnym na autostradzie. Co chwilę zjeżdżał też na pobocze. Za tirem ciągnął się tuman kurzu. Funkcjonariuszom udało się zatrzymać ciężarówkę. Chcieli wyjaśnić, dlaczego kierowca jechał niedozwolonym pasem. Okazało się, że mężczyzna nie był w stanie odpowiedzieć na żadne pytanie.

1 promil i bez prawa jazdy

22-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego trafił do aresztu. Kierując po pijanemu (1 promil) bmw, uderzył w drzewo. W wyniku wypadku troje pasażerów pojazdu w stanie poważnym trafiło do szpitala. Okazało się, że młody kierowca w ogóle nie ma prawa jazdy. Prokuratura złożyła wniosek o trzymiesięczny areszt dla pirata drogowego, a sąd się do tego przychylił. Kierowcy grozi do 10 lat więzienia. Link do źródła: “Gazeta Wyborcza – Częstochowa”– “Pijany kierowca bez prawa jazdy” - http://miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,3427789.html

Zachowanie godne naśladowania

Pułapkę na pijanych piratów drogowych zorganizowali dwaj kierowcy tirów. Schwytali nietrzeźwych kierowców (3,36 promila alkoholu i 2,58 promila) i przekazali ich policji. Obaj piraci trafili do izby wytrzeźwień, policja ma zamiar zabrać im samochody na poczet przyszłych kar. Zachowanie kierowców tirów jest godne pochwały.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy