Przegląd prasy

W Polsce przybywa pijanych kierowców!

25 lutego 2007

Pijany kierowca potrącił dwie osoby - Dwanaście lat więzienia może grozić 22-letniemu kierowcy, który prowadząc po pijanemu potrącił w Międzybrodziu Żywieckim 72-letnią kobietę i 10-letnią dziewczynkę. Kobieta nie żyje, dziecko w bardzo ciężkim stanie trafiło do szpitala. Po wypadku jego sprawca próbował uciec, został jednak zatrzymany przez świadków tragedii i przekazany policji. Krótko po wypadku 22-latek próbował się też okaleczyć - podaje policja. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że kierowca miał 2,7 promila alkoholu. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Zabił przechodnia i zawisł na drzewie - W Elblągu auto marki Peugeot z nadmierną prędkością pędził ul. Kościuszki, na wysokości hotelu Młyn nie ma przejścia dla pieszych, ale akurat w tym miejscu jezdnię próbował przejść 62-latek. Kierowca rozpędzonego peugeota nie zauważył pieszego. Siła uderzenia była tak duża, że ciało mężczyzny przeleciało ponad chodnikiem i trawnikiem, po czym zawisło na koronie drzewa. 24-letni kierowca stracił panowanie nad kierownicą. Auto spadło ze skarpy, zatrzymując się na konarach rosnących niżej drzew, kierowca przebadano, miał 0,7 prom. alkoholu. Grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Ponad 6 promili i jechał - Policjanci z Lęborka zatrzymali 56-letniego mężczyznę, który jechał rowerem, mając w organizmie prawie 6,3 promila alkoholu - poinformowała rzeczniczka lęborskiej policji Magdalena Cieszyńska. Rzeczniczka powiedziała, że do zatrzymania doszło późnym popołudniem. Policjanci zainteresowali się jadącym ulicą rowerzystą, bo ten na ich widok zeskoczył z roweru i zaczął uciekać. Wynik badania rowerzysty alkomatem - 6,26 promila - zaskoczył policjantów do tego stopnia, iż uznali, że urządzenie jest popsute. Jednak wykonany po kwadransie ponowny pomiar potwierdził ten wynik. Według specjalistów śmiertelna dawka alkoholu to 4-4,5 promila.

Pijany kierowca usiłował najechać policjanta - Cztery uszkodzone samochody, w tym policyjny radiowóz, jedna osoba ranna trafiła do szpitala - takie są skutki pościgu za pijanym kierowcą, zatrzymanym w Łomży (Podlaskie). Prokuratura zapowiada, że mężczyźnie, 29-letniemu mieszkańcowi gminy Mały Płock (Podlaskie) postawiony będzie też zarzut usiłowania zabójstwa policjanta, którego próbował staranować swoim autem. Zatrzymany po pościgu kierowca, u którego stwierdzono 1,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, nie miał uprawnień do kierowania samochodem.

Kierowca był tak pijany, że wypadł z szoferki - W Cekanowie pod Płockiem (Mazowieckie) policjanci zatrzymali 43-letniego Ukraińca, kierowcę ciężarówki, który pijany wypadł z szoferki w trakcie jazdy. Był ubrany tylko w slipy. Okazało się, że mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Pijany kierowca to mieszkaniec Kijowa, który wracał na Ukrainę z transportem przesyłek kurierskich. Grozi mu do dwóch lat pozbawienia wolności i wysoka grzywna.