Przegląd prasy

W Polsce przybywa pijanych kierowców! Trzeba bić na alarm!

4 listopada 2006

 

Pijana dróżniczka - Policjanci zatrzymali nietrzeźwą dróżniczkę, która "strzegła" przejazdu na międzynarodowej trasie kolejowej. Po zapoznaniu się z zebranymi materiałami, 45-letniej kobiecie będzie przedstawiony zarzut narażania człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Przez cztery lata nie będzie mógł wyrobić prawa jazdy - Grzywna oraz czteroletni zakaz jazdy samochodem to kara dla 21-letniego sandomierzanina, który pijany uciekał hondą przed stalowowolską policją. Kierowca - student nie miał prawa jazdy, miał za to we krwi 1,8 promila alkoholu. Pijany był również pasażer, który jechał razem z nim.

Pijany kierowca odpowie za próbę wręczenia łapówki - Dziesięć lat więzienia grozi 32-letni Mariuszowi K. za to, że prowadził swoje BMW pod wpływem alkoholu, a zatrzymany do kontroli drogowej próbował wręczyć funkcjonariuszom łapówkę. Mieszkaniec Sulejówka trafił już do mińskiego aresztu.

Po marihuanie za kierownicą - Stołeczni wywiadowcy zatrzymali kierowcę, u którego we krwi po specjalistycznych badaniach wykryto marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany, grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy