Przegląd prasy

Wytyczne dla przewoźników drogowych w związku z brexitem

7 stycznia 2021

Wytyczne dla przewoźników drogowych w związku z brexitem
(fot. Ministerstwo Infrastruktury)

W związku z zakończeniem okresu przejściowego w relacjach pomiędzy Zjednoczonym Królestwem a Unią Europejską, rząd Zjednoczonego Królestwa przygotował ulotkę, która zawiera wytyczne dla przewoźników działających w Unii Europejskiej i przejeżdżających do portu w Dover lub przez Eurotunel.

W ulotce znajdują się informacje o systemie przyznawania kierowcom pozwoleń na wjazd do hrabstwa Kent (KAP) i poruszania się po wszystkich drogach w tym hrabstwie. Materiał zawiera również informacje na temat Operacji Brock, czyli systemu zarządzania ruchem samochodowym, którego celem jest zapewnienie przejezdności drogom w hrabstwie Kent w razie zakłóceń w porcie Dover i Eurotunelu.

Wskazówki i wytyczne rządu Zjednoczonego Królestwa przeznaczone dla  przewoźników transportujących towary pomiędzy UE a Zjednoczonym Królestwem znajdują się na stronie:

[kliknij]

Wytyczne dla firm transportowych i kierowców zawodowych przewożących towary pomiędzy Wielką Brutania (Anglia, Szkocja i Walia) a Unią Europejską [kliknij] (fot. screen)

Wytyczne dla przewoźników działających w UE i przejeżdżających do portu w Dover lub przez eurotunel [kliknij] (fot. screen)

Zachęcamy wszystkie podmioty zaangażowane w transport towarów pomiędzy Unią Europejską a Zjednoczonym Królestwem do zapoznania się z informacjami znajdującymi się na wspomnianej stronie internetowej oraz w zamieszczonej ulotce – informuje Ministerstwo Infrastruktury.