Rozmowy

Czekamy o 11.00

9 lutego 2023

Czekamy o 11.00
Goście DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ 9.2.2023: Renata Bielecka, dyrektor WORD w Lublinie; Marek Dworzecki, instruktor nauki jazdy/instruktor techniki jazdy, autor Projektu SKANDYNAWIA; Dariusz Szczepański, instruktora nauki jazdy/instruktora techniki jazdy, prezes PSITJ; Rafał Zięba, prezes TORU MODLIN ODTJ (fot. Jolanta Michasiewicz/grafika Grupa IMAGE)

W ostatnio zrealizowanym odcinku [kliknij] cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ rozmawialiśmy o bezpieczeństwie ruchu drogowego w 2022 r., ale też o tragediach z udziałem młodych kierowców, które wydarzyły się w styczniu. Zgodnie apelowaliśmy IDŹMY DALEJ. I właśnie w ramach tego przesłania najbliższe spotkanie, które odbędzie się właśnie dziś - 9 lutego br., zatytułowaliśmy: „DALEJ JEST UŚWIADAMIANIE ZAGROŻEŃ”.

Tematyka. W styczniowej interpelacji poseł Jarosław Sachajko adresując ją do ministra infrastruktury podął kwestie szkoleń młodych kierowców pisał: - Świadomość kierowców jest niezbędna dla podniesienia poziomu bezpieczeństwa ruchu drogowego w Polsce. Częste doniesienia prasowe wskazują, że kolejni młodzi kierowcy wypadli z drogi, ponieważ nie dostosowali prędkości do warunków panujących na drogach. Problemem jest to, że podczas przygotowywania się do zdania egzaminu na prawo jazdy nie mogą skonfrontować swoich umiejętności z tym, co czeka ich w takich sytuacjach. Proponowanym rozwiązaniem problemu młodych, niedoświadczonych kierowców mogłyby być obowiązkowe szkolenia w trudnych warunkach podczas kursu na prawo jazdy. Młodzi kierowcy powinni odpowiednio rozpoznawać warunki pogodowe i nabywać umiejętności jazdy na śliskiej nawierzchni, bowiem to od tych umiejętności zależy ludzkie życie. W najbliższej DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ nie będziemy mówili o szkoleniu i egzaminie młodego kierowcy, będziemy mówili o tym co powinno być dalej… DALEJ JEST UŚWIADAMIANIE ZAGROŻEŃ.

Uczestnicy. Prowadząca rozmowę, red. nacz. tyg. PRAWO DROGOWE@NEWS zaprosiła Gości:

Renatę Bielecką, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Lublinie, w którego strukturze jest - działający od maja 2014 roku - Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, na nim miały odbywać się szkolenia obowiązkowe młodych kierowców,

Marka Dworzeckiego, instruktor nauki jazdy/instruktora techniki jazdy, autora Projektu SKANDYNAWIA, realizatora idei szkoleń kierowców w Polsce wg. standardów skandynawskiej profilaktyki bezpieczeństwa,

Dariusza Szczepańskiego, instruktora nauki jazdy/instruktora techniki jazdy, prezesa Polskiego Stowarzyszenia Instruktorów Techniki Jazdy,

Rafała Ziębę, prezesa TORU MODLIN Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy, który swoją misję precyzuje następująco: - Pragniemy by kierowcy biorący udział w naszych szkoleniach wychodzili z nich jako świadomi uczestnicy ruchu drogowego.

Organizatorzy. Tradycyjnie uczestnikami DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ są: Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Polski Klaster Edukacyjny, Redakcja tyg. PRAWO DROGOWE@NEWS oraz portal L-INSTRUKTOR.

Termin. Najbliższa edycja - zatytułowana „DALEJ JEST UŻWIADAMIANIE ZAGROŻEŃ” odbędzie się on-line 9 lutego br. (czwartek), początek godz. 11.00.

Transmisja.

On-line zoom - webinar ID: 840 7927 3217, hasło: ODTJ

On-line facebook: www.facebook.com/prawodrogowenews oraz www.facebook.com/L-instruktor-2020-2025-105720195239020

Archiwum. PRAWO DROGOWE@NEWS. Indeks: DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ [kliknij] oraz YouToube: DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ [kliknij

Zapraszamy/Początek transmisji godz. 11.00