Statystyka

Statystyka wakacyjnego półmetka

3 sierpnia 2017

Statystyka wakacyjnego półmetka
Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, wspólnie z nadinsp. Janem Lachem, zastępcą komendanta głównego policji, podsumował połowę lata na polskich drogach (2.8.2017 r.). - Od początku wakacji w Polsce doszło do 3 913 wypadków, w których rannych zostało 4 821 osób - informował.

Komunikat MSWiA (fragment): - Od początku wakacji do 31 lipca zdarzyło się mniej wypadków drogowych niż w analogicznym okresie 2016 roku - poinformował w środę Jarosław Zieliński, wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, który wspólnie z nadinsp. Janem Lachem, zastępcą komendanta głównego policji, podsumował połowę lata na polskich drogach.

Z policyjnych statystyk wynika, że od początku wakacji w Polsce doszło do 3 913 wypadków, w których rannych zostało 4 821 osób. W tym samym czasie w 2016 roku doszło do 4 154 zdarzeń, w których poszkodowanych zostało 5 261 kierowców i pasażerów.- Nad bezpieczeństwem w ruchu drogowym codziennie czuwa 4 tysiące policjantów. Patrole mają mieć głównie funkcję prewencyjną, więc są widoczne i w razie potrzeby mają pomagać kierowcom - zapewnił wiceminister Jarosław Zieliński.

W okresie wakacji policja uruchomiła 227 stałych punktów kontroli autokarów. Szczegółowy wykaz dostępny jest na stronie internetowej policji. Dzięki takim punktom 40 autobusów, których stan techniczny budził zastrzeżenia nie wyjechało na polskie drogi. Łącznie funkcjonariusze skontrolowali około 5 tysięcy autokarów.

Minister zaapelował również o bezpieczną i rozważną jazdę podczas drugiej połowy wakacji. Warto pamiętać, że w sierpniu czeka nas przedłużony weekend, co może wiązać się z większym ruchem na drogach.

Nadinsp. Jan Lach, zastępca komendanta głównego policji poinformował, że na razie rok 2017 charakteryzuje się stopniową poprawą bezpieczeństwa na drodze. Przez ostatnie 7 miesięcy policjanci zanotowali o ponad 7 proc. wypadków mniej niż w analogicznym okresie 2016 roku. Zmniejszyła się również o 165 liczba osób, które zginęły na drodze. Natomiast w całym 2016 r. doszło do 33 664 wypadków drogowych, w których śmierć poniosło 3026 osób. (MSWiA)

Uzupełnijmy - za stacją TVN 24 - Od 23 czerwca 2017 r. w wypadkach zginęło 325 osób.