Ogłoszenia

Prezentacja do bezpłatnego wykorzystania. Udostępnij ją

8 sierpnia 2019

Prezentacja do bezpłatnego wykorzystania. Udostępnij ją

Tylko wczoraj – a mamy półmetek wakacji – doszło do pożaru samochodu, w którym jechały cztery osoby oraz autokaru, który przewoził małe dzieci. Tyle wiemy z relacji prasowych. Ile dokładnie było ich tego przykładowego „wczoraj”. To wczoraj może być każdego dzisiaj! Według danych Państwowej Straży Pożarnej w ubiegłym roku doszło do 9281 pożarów pojazdów samochodowych. Wśród nich 7904 to pojazdy osobowe, 1087 pojazdów ciężarowych, 177 autobusów oraz 113 motocykli. Co wiecie o pożarze pojazdu?

Marek Górny, szkoleniowiec i jednocześnie ekspert z zakresu ochrony przeciwpożarowej przygotował prezentację, która ma służyć wszystkim - bo wszyscy możemy znaleźć się w podobnej sytuacji. Informuje o zagrożeniach, omawia je i radzi jak się zachować, odpowiada na pytania: ewakuować czy gasić? Itd. Itp. Ale też ostrzega: Akcję gaśniczą podejmujemy lub kontynuujemy do chwili, gdy nie zagraża to naszemu bezpieczeństwu oraz oczywiście przybycia jednostki straży pożarnej. Wykazywanie się nadmierną odwagą jest nieuzasadnione, a nawet może spowodować, że z ratownika zamienimy się w koleją ofiarę, której trzeba nieść pomoc.

Skorzystajcie z przygotowanej lekcji, zapoznajcie się z nią i udostępnijcie kolejnym osobom. Autor bezpłatnie użycza swoje prawa autorskie. To jego wkład w bezpieczeństwo na drodze, teraz Wasza kolej.

Redakcja Tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS oraz wydawca Grupa IMAGE

POBIERZ:

* Power Point - http://188.138.41.221/pub/poradnik/paliSIEw.pptx

* Format PDF - http://188.138.41.221/pub/poradnik/paliSIEw.pdf

Marek Górny - szkoleniowiec, inspektor ochrony ppoż. specjalista ds. BHP, autor publikacji w zakresie bezpieczeństwa w transporcie drogowym (fot. Jolanta Michasiewicz)

Więcej w serii artykułów opublikowanych w Tygodniku PRAWO DROGOWE@NEWS:

PRAWO DROGOWE. Marek Górny. „PALI SIĘ! (cz. 1). O pożarach samochodów” 

PRAWO DROGOWE. Marek Górny. „PALI SIĘ! (cz. 2). O środkach do gaszenia pożarów” 

PRAWO DROGOWE. Marek Górny. „PALI SIĘ! (cz. 3). Pożar samochodu z instalacją LPG” 

PRAWO DROGOWE. Marek Górny. „PALI SIĘ! (cz. 4). O pożarach pojazdów z napędem hybrydowym lub elektrycznym” 

PRAWO DROGOWE. Marek Górny. „PALI SIĘ! (cz. 5). Karta ratownicza - krok do poprawy brd” 

PRAWO DROGOWE. Marek Górny. „PALI SIĘ! (cz. 6). Niebezpieczna ekologia”