Przegląd prasy

Paweł Gancarz wiceministrem ds. transportu drogowego, dróg publicznych oraz brd

22 grudnia 2023

Paweł Gancarz wiceministrem ds. transportu drogowego, dróg publicznych oraz brd
Paweł Gancarz (lat 38), polityk, rolnik oraz działacz samorządowy, od 20 grudnia 2023 r. podsekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury (fot. Ministerstwo Infrastruktury - mat. prasowe)

Paweł Gancarz powołany na stanowisko podsekretarza stanu w Ministerstwie Infrastruktury. Nowy wiceminister odpowiada za transport drogowy, drogi publiczne i bezpieczeństwo ruchu drogowego.

20 grudnia 2023 r. na postawie art. 37 ust. 3 ustawy z 8 sierpnia 1996 r. o Radzie Ministrów (2022.1188 z późn. zm.) Prezes Rady Ministrów Donald Tusk powołał na stanowisko podsekretarza stanu w resorcie infrastruktury Pawła Jarosława Gancarza.

Nowy wiceminister z wykształcenia jest ekonomistą, ukończył studia na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu na kierunku zarządzanie. Jest również absolwentem Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu, a także Krakowskiej Szkoły Biznesu na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, gdzie ukończył Master of Business Administration in Community Management. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, a także w Dolnośląskim Ośrodku Doradztwa Rolniczego we Wrocławiu. W 2014 r. uzyskał mandat wójta gminy Stoszowice, funkcję tę pełnił do czasu w/w powołania. Od 2000 r. działa w Ochotniczej Straży Pożarnej w Stoszowicach. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP we Wrocławiu.

Paweł Gancarz jest rolnikiem, wspólnie z rodziną prowadzi własne gospodarstwo. Jest żonaty i ma dwoje dzieci.