Przegląd prasy

W Polsce przybywa pijanych kierowców!

24 września 2006

Cztery promile traktorzysty

Dwóch pijanych traktorzystów, z których jeden miał blisko cztery promile alkoholu w wydychanym powietrzu, zatrzymała policja w Wąsoszu (Podlaskie). Obaj byli w pracy, zatrudnieni przez miejscowy Urząd Gminy przy transporcie żwiru do naprawy drogi. Wójt zapewnia, że nie przedłuży z nimi umowy.

 Pijany kierowca karetki

Policjanci we Wszewilkach koło Milicza zatrzymali w niedzielę w nocy 38-letniego, pijanego mężczyznę, który ambulansem odwoził do domu dwójkę pacjentów z milickiej stacji dializ.

 Nauczyciel skazany za jazdę po pijanemu

W Rajcu Szlacheckim 52-letni mężczyzna jechał bez prawa jazdy samochodem, mając we krwi prawie 2 promile alkoholu. Okazało się, że to niejedyne takie jego przewinienie. W 2001 r. był karany za spowodowanie wypadku drogowego, z miejsca którego uciekł. Sąd wymierzył mu karę roku i sześciu miesięcy więzienia w zawieszeniu na cztery lata. Zakazał mu też na trzy lata prowadzenia samochodu. Mimo zabranego prawa jazdy - znów wsiadł do samochodu, w dodatku w stanie nietrzeźwym. I został skazany przez sąd na grzywnę. 25 października 2005 r. kolejny raz prowadził, nie mając prawa jazdy. Sąd wymierzył mu wówczas karę więzienia w zawieszeniu. Sąd Rejonowy w Radomiu skazał nauczyciela w maju 2006 r. na karę ośmiu miesięcy więzienia bez zawieszenia i zakazał mu prowadzenia pojazdów przez osiem lat.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy