238 mandatów na sumę prawie 100 000 złotych nałożyli policjanci ruchu drogowego pracujący w ostatnim miesiącu na motocyklu z wideorejestratorem. Przekraczanie prędkości, łamanie zakazów, wymuszanie pierwszeństwa, przejeżdżanie na czerwonym świetle to najczęściej rejestrowane wykroczenia. Minął miesiąc, od kiedy stołeczni policjanci ruchu drogowego jako jedyni w Polsce otrzymali do testowania najnowszy motocykl BMW wyposażony w specjalne urządzenie do pomiaru prędkości. Zainstalowany wideorejestrator PC 2006 to cyfrowe urządzenie nagrywające produkcji polskiej. Przeznaczone jest do rejestrowania wykroczeń w ruchu drogowym, w tym także do pomiaru prędkości. Dodatkowo urządzenie rejestruje cały czas cały przebieg służby. Materiał zapisywany jest na dysku. Niezależnie od pory dnia zapisuje wykroczenia i przestępstwa drogowe wykorzystując do tego system nagrywania w podczerwieni.