Rozmowy

Jutro spotkanie z Markiem Dworakiem, pełnomocnikiem Ministra Infrastruktury

23 lutego 2022

Jutro spotkanie z Markiem Dworakiem, pełnomocnikiem Ministra Infrastruktury
Bożenna Chlabicz, prezes Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Marek Dworak, Pełnomocnika Ministra Infrastruktury do spraw Ruchu Rowerowego i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (fot. Jolanta Michasiewicz),

Już jutro - w czwartek (24.2) odbędzie się kolejna rozmowa w ramach cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ. Gościem Bożenny Chlabicz będzie Marek Dworak, Pełnomocnik Ministra Infrastruktury do spraw Ruchu Rowerowego i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Temat: „Nie zabijaj i nie daj się zabić”.

24 lutego 2022 roku (czwartek) o godz. 11.00 rozpocznie się rozmowa (w formule on-line) zatytułowana: „Nie zabijaj i nie daj się zabić”. W imieniu organizatorów: Fundacji Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Polskiego Klastra Edukacyjnego oraz redakcji tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS i portalu L-INSTRUKTOR prowadząca, Bożenna Chlabicz, prezes Fundacji do rozmowy zaprosiła Marka Dworaka, prawnika, eksperta i propagatora bezpieczeństwa ruchu drogowego, Pełnomocnika Ministra Infrastruktury do spraw Ruchu Rowerowego i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (od grudnia 2021 r.), wcześniej wieloletniego sekretarza Małopolskiej Wojewódzkiej Rady BRD i dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Krakowie.

Tematy. Kwestii do poruszenia wiele, a nawet bardzo wiele. Pierwsza, co oczywiste, to stan brd w Polsce: co zostało zrobione, jakie już odnotowano efekty i jakie zaplanowano dalsze działania np. w zakresie celów Narodowego Planu BRD na lata 2021-2030. Czy powstanie Narodowa Agencja Bezpieczeństwa Transportu? I na tym tle obowiązujący i projektowany system szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców, a nawet jeszcze dalej - system wychowania komunikacyjnego. Prowadząca zapowiada, iż będzie chciała zdać pytania nawiązujące do gorących ostatnio tematów; bazy pytań egzaminacyjnych na prawo jazdy, ale także dla kandydatów na instruktorów i egzaminatorów; reorganizacji pracy Komisji ds. weryfikacji pytań - w tym roli placówki naukowej - Instytutu Transportu Samochodowego itd. Pytań wiele, a nawet bardzo wiele.

Transmisja:

* platforma on-line zoom: webinar ID: 814 4858 5453, hasło: ZYJ

* facebook PRAWO DROGOWE NEWS: https://www.facebook.com/prawodrogowe

* facebook L-INSTRUKTOR 2020-2025: https://www.facebook.com/l-instruktor2020-2025-105720195239020

Zapis dyskusji będzie dostępny na platformie YouTube.

Zapraszamy