Rozmowy

- Samochód to narzędzie, którym możemy zabić - mówi Karolina Pilarczyk

8 września 2020

- Samochód to narzędzie, którym możemy zabić - mówi Karolina Pilarczyk
- Drodzy Państwo – myślcie o innych – apeluje polska drifterka Karolina Pilarczyk [kliknij]

Policja w ramach kampanii „Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka” zaprezentowała kolejny materiał filmowy. Niebezpieczne zachowania na drodze skomentowała Karolina Pilarczyk – kierowca driftingowy.

"Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka” – to kampania promująca bezpieczeństwo na drogach, w której osobowości ze świata sportu, muzyki, kabaretu i mediów, komentują filmy ukazujące niebezpieczne sytuacje drogowe. Pomysłodawcą i organizatorem akcji są policjanci zajmujący się profilaktyką w zakresie ruchu drogowego Policji Śląskiej.

Niebezpieczne zachowania na drodze komentuje tym razem Karolina Pilarczyk – kierowca driftingowy, która w 2008 roku, jako pierwsza kobieta w Polsce zdobyła licencję Polskiej Federacji Driftingu. W swoim komentarzu, dotyczącym sytuacji, gdy kierowca z powodu nieporozumienia na drodze, zajeżdża drogę innemu i hamuje. Polska drifterka apeluje o to, byśmy byli odpowiedzialni na drodze i myśleli o innych uczestnikach.

- Na ulicy wielokrotnie obserwuję różne sytuacje, które mnie przerażają. Przeraża mnie brak odpowiedzialności kierowców. (…) Drodzy Państwo! Myślcie proszę o innych. Samochód to jest narzędzie, którym możemy zabić! Więc pomyślmy o tym i bądźmy odpowiedzialni na drodze! – mówi Karolina Pilarczyk.