Statystyka

Już zginęło ponad 100. pieszych! 60. na przejściach!

12 lutego 2020

Już zginęło ponad 100. pieszych! 60. na przejściach!
- W pierwszych tygodniach bieżącego roku (do 7 lutego 2020) na polskich drogach zabitych zostało ponad 100. pieszych – informuje Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji [kliknij] (fot. screen)

- Zginęło 100 pieszych! 60 proc. zdarzeń drogowych z udziałem pieszych ma miejsce tam gdzie nie powinna mieć miejsca – na przejściu dla pieszych! Te 100 osób, 100 pieszych to jest prawie połowa ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w tym roku – mówił w programie „Wstajesz i wiesz” stacjiTVN24 Radosław Kobryś.

W pierwszych tygodniach bieżącego roku (do 7 lutego 2020) na polskich drogach zabitych zostało ponad 100. pieszych – informuje Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Dodaje, iż to połowa wszystkich ofiar śmiertelnych wypadków drogowych w Polsce. 60 z nich zginęło – tam gdzie nie powinno to mieć miejsca – czyli na przejściach. W aż 95% wypadków, w których biorą udział piesi, winni byli kierowcy – dodał policjant. Czarnym dniem był 1 luty br., wówczas zginęło ośmiu pieszych.

Niezmiennie wciąż to prędkość jest tą wiodącą przyczyną tych tragedii. Także przez przejście kierowcy jadą za szybko i bezmyślnie. Wypadkom sprzyja dobra pogoda, bo wówczas kierowcy są mniej ostrożni i szybsi.

- Zatem jest tutaj mnóstwo do zrobienia – podsumował Radosław Kobryś. Zdecydowanie! (jm)