Na gorąco:


(Fot.: PD@N 382-61 i 69)
W reportażu emitowanym w programie "Prosto z Polski w TVN 24". Reporter nagrał szkolenia dla kierowców TIR-ów, na których mogli oni usłyszeć między innymi "wal po osobówce - jest poniżej twoich nóg". Na szkoleniu uczono jak fałszować podpisy i powodować wypadek, by nie narażać ładunku. Obowiązkowe szkolenia, które powinny trwać 35 godzin trwało - jak ujawniło TVN 24 - np. dwie. Ich uczestnicy uczyli się jak rozpychać się tirem na drodze. Jak podał TVN 24, nagrania, które dokumentują patologiczne szkolenia kierowców zawodowych w ramach obowiązkowych szkoleń okresowych, zostały wykonane w grudniu i styczniu w kilku ośrodkach szkoleniowych w Polsce - Kielcach, Kościerzynie i Bralinie. Szkolenia mające służyć podniesieniu bezpieczeństwa na drodze i zaznajomieniu się ze zmieniającymi się przepisami, kierowcy samochodów ciężarowych muszą przechodzić co pięć lat. Szkolenie zorganizowało Ogólnopolskie Zrzeszenie Pracodawców Transportu Drogowego.