News tygodnia

Nominacja dla PRAWA DROGOWEGO@NEWS w kategorii MEDIA ROKU 2018

1 grudnia 2018

Nominacja dla PRAWA DROGOWEGO@NEWS w kategorii MEDIA ROKU 2018
9. gala Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, nominowani w kategorii MEDIA ROKU 2018 Partner Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego 2018. (od lewej) Jolanta Michasiewicz, redaktor naczelna Tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS, Krzysztof Woźniak, Radio TOK FM program „SKOŁOWANI” oraz Mariusz Gzyl program „JEDYNKA W DRODZE”, Polskie Radio Program 1 (fot. Łukasz Gruszczyński)

23 listopada br. w Warszawie odbyła się 9. Gala Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wręczono nominacje i nagrody PARTNER BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2018. Miło nam poinformować Państwa, iż w kategorii MEDIA ROKU 2018 nominowana została redakcja tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS.

Tygodnik PRAWO DROGOWE@NEWS w marcu br. obchodził swoje 10-lecie (zarejestrowany w rejestrze sądowym 27 marca 2008 r.). Tak więc, od 10 lat jest obecny na rynku dzienników i czasopism. Wówczas pomysłodawcy postanowili ułatwić dostęp do informacji w zakresie już dynamicznie zmieniającego się, szeroko rozumianego PRAWA DROGOWEGO. Skromnie zaplanowany jako tygodniowy serwis informacyjny, aktualnie ma swój portal – www.prawodrogowe.pl, przygotowuje codzienne i tygodniowe newslettery, obecny jest w mediach społecznościowych - facebook: PRAWO DROGOWE NEWS. Początkowo adresowany do egzaminatorów oraz instruktorów nauki jazdy, dziś trafia do coraz szerszego i bardzo różnorodnego grona odbiorców: pracowników wydziałów komunikacji, biegłych sądowych, policjantów, nauczycieli, też - co niezwykle istotne - kandydatów na kierowców itd. Redakcja współpracuje z ekspertami z całego kraju, korzysta z ich doświadczenia, wiedzy i pasji. Na łamach PRAWA DROGOWEGO@NEWS publikowane są informacje, relacje, komentarze, reportaże, fotoreportaże, odbywają się dyskusje redakcyjne itd. Skupiają grono wspaniałych ludzi, którzy pracują na rzecz poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach – tak prowadzący galę mówił o nas.

Ogromnym zaszczytem jest fakt, iż skromny tygodnik internetowy otrzymał nominację do tak prestiżowej nagrody. Sama nominacja także jest niezwykle prestiżowym i ważnym wyróżnieniem. W ten sposób znaleźliśmy się w gronie pracujących na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego wielkich stacji telewizyjnych i radiowych, ale też tych mniejszych popularyzatorów, których dostrzegła Kapituła Nagrody. Tu dziękujemy za to, iż zauważono i doceniono naszą pracę i codzienny wysiłek. Cudownie jest pomyśleć, że może w tym maleńkim wymiarze nasze redakcja, ale przede wszystkim nasi współpracownicy, eksperci, a przede wszystkim Czytelnicy, przyczyniliśmy się do spadku liczby zabitych i rannych na drogach.

Nie wiem, czy jest taki zwyczaj, ale tę nominację chciałabym zadedykować wydawcy PD@N – Grupie IMAGE, a tu przede wszystkim Witoldowi Wiśniewskiemu i Wojciechowi Rosieckiemu (który niestety przedwcześnie odszedł). Dzięki temu wsparciu i inspiracji jesteśmy w tej szczęśliwej sytuacji, że lubimy to co robimy i możemy to robić.

Jolanta Michasiewicz, red. naczelna tyg. PRAWO DROGOWE@NEWS