Ogłoszenia

Czekamy o godz. 11.00 (on-line)

15 grudnia 2022

Czekamy o godz. 11.00 (on-line)
(graf. Grupa IMAGE/fot. PIXABAY)

Tradycyjnie spotykamy się przed ekranami komputerów o godzinie 11.00. DYSKUSJĘ NA RATUSZOWEJ udostępniamy na bieżąco na Facebooku:

- PRAWO DROGOWE NEWS też L-INSTRUKTOR pl.

- Też on-line na platformie zoom: zoom webinar ID: 812 8040 4137, hasło: PIESZY.

Dziś - 15 grudnia br., tradycyjnie o godzinie 11.00 - rozpoczynamy kolejną z cyklu DYSKUSJĘ NA RATUSZOWEJ. Tym razem będziemy mówili o pieszych, a dokładnie o znowelizowanym w ustawie - Prawo o ruchu drogowym przepisem o pierwszeństwie pieszego wchodzącego na pasy. W mediach trafiamy również na takie wypowiedzi: „Bo pieszy to tylko się czai, żeby Ci wyskoczyć przez auto… Oni tak mają”. Jutro o tym pieszym będzie mówił mecenas Tadeusz Wolfowicz uważany za „człowieka od spraw beznadziejnych” oraz autorytet środowiska szkoleniowców, instruktor Mariusz Sztal.

Ustawa - Prawo o ruchu drogowym, Dział II pt. Ruch drogowy, Rozdział 2 pt. Ruch pieszych oraz osób poruszających się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch i w nim art. 13 ust. 1a brzmi: „Pieszy znajdujący się na przejściu dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem. Pieszy wchodzący na przejście dla pieszych ma pierwszeństwo przed pojazdem, z wyłączeniem tramwaju”. Ustęp dodany brzmieniu ustalonym przez art. 1 pkt 1 lit. a ustawy z dnia 25 lutego 2021 r. o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym (2021.463), która weszła w życie z dniem 1 czerwca 2021 r. Wówczas też rozpoczęła się dyskusja dotycząca zasady pierwszeństwa pieszego, dyskusja trwająca nadal. Te tak emocjonalnie odbierane kwestie podejmiemy w trakcie najbliższego spotkania w ramach cyklu zatytułowanego DYSKUSJA NA RATUSZOWEJ tytuł spotkania: „PIESZY WCHODZĄCY/ZAMIERZAJĄCY”. Spotkanie w czwartek 15 grudnia br., oczywiście on-line, początek godz. 11.00.

Prowadząca - Jolanta Michasiewicz - redaktor naczelna tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS do rozmowy zaprosiła Gości:

- mecenasa Tadeusza Wolfowicza, adwokata, obrońcę i pełnomocnika w sprawach karnych, wykładowcę prawa karnego materialnego i procesowego

oraz

- Mariusza Sztala, instruktora nauki jazdy, współwłaściciela Ośrodka Szkolenia Kierowców „IntroHL” w Warszawie, b. egzaminatora.

Tradycyjnie spotykamy się przed ekranami komputerów o godzinie 11.00. Rozmowę udostępniamy na bieżąco na Facebooku:

- PRAWO DROGOWE NEWS też L-INSTRUKTOR pl.

- Też on-line na platformie zoom: zoom webinar ID: 812 8040 4137, hasło: PIESZY.

Debaty archiwizujemy i udostępniamy na YouToubie.

Zapraszają organizatorzy:

* Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym

* Polski Klaster Edukacyjny

* Redakcja tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS

* Portal L-INSTRUKTOR.