Przegląd prasy

7. edycja kampanii „Warszawska Linia Edukacyjna”

10 października 2015

 

62f642c82ab65eacf64fc18c9cd4b87c48d21472

(525-40 fot. ZTM Warszawa)

 

Tramwaje Warszawskie zainaugurowały rozpoczęcie 7. już edycji kampanii “Warszawska Linia Edukacyjna”. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji - warsztaty udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, konkursy, koncert piosenek oraz fascynująca przejażdżka zabytkowymi tramwajami do Miasteczka Ruchu Drogowego. Zarząd Transportu Miejskiego jest partnerem Warszawskiej Linii Edukacyjnej.

Dzieci wzięły udział w warsztatach z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przeprowadzonych przez wykwalifikowanych instruktorów programu edukacyjnego “Ratujemy i uczymy ratować” Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podczas ich trwania dzieci zdobyły wiedzę z zakresu ratowania życia osób poszkodowanych w wypadku. Na koniec zostały im wyręczone apteczki ratunkowe do udzielania pierwszej pomocy, kamizelki odblaskowe oraz książeczki edukacyjne Warszawskiej Linii Edukacyjnej. Po warsztatach uczniowie wysłuchali koncertu piosenek “Bezpieczna droga do szkoły”, podczas którego aktorzy przebrani za zwierzęta wcielali się w rolę nauczycieli dobrych praktyk w zakresie bezpiecznego poruszania się po mieście, a także zwróciły szczególną uwagę na zasady obowiązujące w środkach transportu i utrwaliły wiedzę z zakresu znajomości numerów alarmowych i wzywania pomocy.

Nie zabrakło także elementu sprawdzenia zdobytej wiedzy i nabytych umiejętności w quizie i konkursach, które poprowadzili policjanci oraz instruktorzy nadzoru ruchu Tramwajów Warszawskich.

O kampanii. Kampania edukacyjna “Warszawska Linia Edukacyjna” jest organizowana od 2009 roku i cieszy się ogromną popularnością i uznaniem nie tylko wśród głównych jej adresatów, tj.: dzieci szkół podstawowych, lecz także wśród ich nauczycieli oraz rodziców.