Przegląd prasy

A na drogach pijani kierowcy! Nr 269

20 października 2008

Instruktor nauki jazdy na "podwójnym gazie"- Kielecka "drogówka" zatrzymała wczoraj na obwodnicy miasta kierującego samochodem marki Nissan Micra oznakowany jako nauka jazdy. Mężczyzna wykonywał manewr zawracania w miejscu do tego niedozwolonym. Jak się okazało kierowca auta, instruktor nauki jazdy, był po spożyciu alkoholu. Wczoraj około południa funkcjonariusze kieleckiej “drogówki” pełnili służbę na obwodnicy miasta, krajowej “siódemce”. Gdy byli w trakcie “namierzania” wideorejestratorem auta, którego kierowca przekraczał dozwoloną szybkość, nagle zauważyli, jak jadący z naprzeciwka samochód nauki jazdy wykonał nagły manewr zawracania, który w tym miejscu jest zabroniony. Policjanci zatrzymali kierowcę. Okazało, że za kierownicą nissana micry siedział instruktor. W trakcie rozmowy policjanci wyczuli od niego woń alkoholu. 67-letni mężczyzna miał 0,5 promila alkoholu w organizmie. Sprawcy zatrzymano już prawo jazdy. Dodatkowo grozi mu odpowiedzialność karna za popełnione wykroczenia. Pijany 18-latek próbował przejechać człowieka - Kara nawet 10 lat pozbawienia wolności grozi mieszkańcowi Iławy, który po pijanemu, umyślnie chciał przejechać człowieka. Policjanci zatrzymali sprawcę kilka godzin później, gdy po wytrzeźwieniu wyjechał autem na drogę. Mieszkaniec gminy Iława powiadomił tamtejszych policjantów o umyślnym potrąceniu go samochodem przez 18 – letniego mieszkańca Iławy. Policjanci ustalili, że Damian E. w miejscowości Mózgowo, gmina Iława, po pijanemu dwukrotnie usiłował przejechać zgłaszającego. Przy pierwszej próbie uderzył w ogrodzenie posesji uszkadzając auto i płot, jednak po chwili ponowił próbę i potrącił mieszkańca gminy Iława, powodując u niego obrażenia prawej nogi oraz stłuczenia ręki. Pokrzywdzony został przewieziony do iławskiego szpitala. Damian E. groził też zgłaszającemu pozbawieniem życia. Policjanci kilka godzin później niedaleko miejsca zdarzenia zatrzymali sprawcę. Została od niego pobrana krew do badania stanu trzeźwości. Nastolatek natomiast trafił do policyjnego aresztu. Osobowy pontiac, którym kierował chłopak został zabezpieczony na parkingu strzeżonym w Iławie.

Pijany kierowca potrącił pijaną rowerzystkę - Do tak niecodziennego wypadku doszło w centrum Myszkowa. Na ul. 1 Maja 53-letni kierowca fiata uno najechał na zmierzającą w tym samym kierunku rowerzystkę. Kobieta przewróciła się, ranna trafiła do szpitala, ale jej życie nie jest zagrożone. Badanie trzeźwości kierowcy wykazało, że w wydychanym powietrzu ma 2,4 promila alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili też 35-letnią kobietę. Okazało się, że... również jechała na sporym gazie - miała 1,6 promila. Oboje staną teraz przed sądem za kierowanie pojazdami pod wpływem alkoholu. Grozi za to do dwóch lat więzienia. - Kto poniesie odpowiedzialność za spowodowanie wypadku, okaże się w dochodzeniu - informują myszkowscy policjanci.

Pościg, strzały i pijany kierowca - Jak dowiedział się RMF FM funkcjonariusze policji ścigali w centrum Szczecina kierowcę, który - jak okazało się po zatrzymaniu - miał ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna najpierw próbował przejechać policjantów, a później staranował inny samochód osobowy. Funkcjonariusze oddali kilka strzałów ostrzegawczych, potem strzelali w opony uciekającego samochodu. Został zatrzymany przez funkcjonariuszy kiedy uszkodził podwozie samochodu na rondzie Giedrojcia na Niebuszewie, ale przesłuchanie odbędzie się gdy wytrzeźwieje - informuje RMF FM.

Słowa kluczowe alkohol pijani kierowcy