Przegląd prasy

Dlaczego w WORD-ach nie używają alkotestów?

14 marca 2017

Dlaczego w WORD-ach nie używają alkotestów?
Radio ZET – „Była nietrzeźwa, egzaminowała na prawo jazdy. Pracownica WORD w Szczecinie z zarzutami”

W WORD-zie w Szczecinie 41.letnia egzaminatorka mająca 0,3 promila alkoholu przeprowadzała egzaminy państwowe. Podczas kolejnego kandydat na kierowcę zgłosił sprawę policji. Czy pięć odbytych egzaminów zostanie unieważnione? Dwa z nich zakończyły się pozytywnym wynikiem. Zdaniem dyrektora WORD, w przypadku, jeśli nagrania wykażą, że egzaminy przeprowadzono prawidłowo, te z wynikiem pozytywnym nie powinny zostać unieważnione. - Z kolei te niezaliczone powinny moim zdaniem zostać powtórzone. Tak byłoby uczciwie względem osób egzaminowanych - mówi dyrektor Tkaczyk. Decyzję podejmie Urząd Marszałkowski w Szczecinie.

- Ta pani pracowała u nas od ośmiu lat, nigdy nie było żadnych problemów - przyznaje w rozmowie z portalem Onet.pl dyrektor WORD w Szczecinie, Cezary Tkaczyk. I dodaje: - To bardzo nieprzyjemna sytuacja zarówno dla nas, jak i dla samej egzaminatorki, której zwyczajnie po ludzku jest wstyd. Była już egzaminatorka tłumaczy, że dzień wcześniej piła wino i nie spodziewała się, że może być jeszcze pod wpływem. Dzisiaj ma odebrane prawo jazdy, nie jest już zatrudniona w WORD oraz postawiono jej zarzut prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu.

Nasz zastanawia - o czym pisaliśmy już kilkakrotnie - dlaczego w ośrodkach egzaminowania nie używa się alkomatów. Gdyby był i został użyty nie mielibyśmy informacji o tym smutnym incydencie. Można też postawić pytanie o liczbę podobnych zdarzeń, które nie zostały wykryte. (jm)