Przegląd prasy

Łamanie przepisów drogowych to grzech ciężki

20 lipca 2008

MIVA Polska zaprosiła na na uroczyste rozpoczęcie IX Tygodnia Św. Krzysztofa, które odbyło się w
parafii pw. Narodzenia Pańskiego przy Sanktuarium M.B. Ostrobramskiej w Warszawie. W programie były: Msza Święta za wszystkich kierowców i podróżujących po polskich drogach; poświęcenie pojazdów i motocykla dla misjonarzy jako daru polskich kierowców; Konferencja Prasowa pod hasłem: "Kierowcy - Misjonarzom, Misjonarze - Kierowcom" (ks. Jerzy Kraśnicki dyr. MIVA Polska - Akcja Św. Krzysztof; ks. Jarosław Wasilewski, misjonarz z Kalahari - polscy kierowcy mi pomogli; insp. Jacek Zalewski, dyrektor Biura Ruchu Drogowego KGP – stan bezpieczeństwa na naszych drogach - jak to zmieniać...; ks. dr Tomasz Atłas, sekretarz Komisji Episkopatu ds. Misji – liczba misjonarzy i ich posługa na całym świecie...). Po mszy zorganizowano piknik parafialny z atrakcjami: pokaz sprzętu policyjnego, miasteczko ruchu drogowego z możliwością egzaminu; na kartę rowerową, konkurencje rodzinne i piknik to niektóre z atrakcji festynu z udziałem Komendy Głównej Policji i Komendy Straży Pożarnej.

Życie jest tylko jedno, trzeba je szanować. I warto je przeżyć godnie, również na drogach – apelował do wszystkich podróżujących insp. Jacek Zalewski z Komendy Głównej Policji podczas mszy w kościele Matki Boskiej Ostrobramskiej.

Ksiądz dr Marian Midura, duszpasterz kierowców, przypomniał, że łamanie przepisów drogowych to grzech ciężki, bo narażamy życie swoje i innych.