Przegląd prasy

Są decyzje! Protest egzaminatorów zawieszony!

27 lipca 2022

Są decyzje! Protest egzaminatorów zawieszony!
Wojciech Dusza, egzaminator. Warszawa, 27.7.2022 r. Konferencja prasowa Komitetu Egzaminatorów RP (fot. Komitet Egzaminatorów RP)

W dniu wczorajszym odbyło się drugie spotkanie przedstawicieli protestujących egzaminatorów kandydatów na kierowców i kierowców ze stroną rządową. Mimo wcześniejszych postulatów i oczekiwań obecności ministra Andrzeja Adamczyka, przedstawiciele egzaminatorów i dyrektorów WORD podjęli negocjacje z wiceministrem Rafałem Weberem. Są decyzje: powołania specjalnego zespołu roboczego, a jednocześnie zawieszenia protestu.

Na przełomie sierpnia i września br. prace podejmie powołana w resorcie infrastruktury grupa robocza, której celem będzie rozpatrzenie postulatów egzaminatorów. Jednocześnie protest zostaje zawieszony. To niezwykle istotne decyzje uzgodnione pomiędzy: przedstawicielami egzaminatorów i dyrektorów WORD oraz stroną rządową, którą reprezentował wiceminister Rafał Weber [kliknij].

Po trwających około trzy godziny negocjacjach przedstawiciele Komitetu Egzaminatorów RP - w trakcie konferencji prasowej - informowali oczekujących dziennikarzy: - Mamy nadzieję, że grupa robocza wypracuje zmiany, o które wnioskujemy i które są zawarte w postulatach. Określimy też priorytety, od których chcemy zacząć, zwłaszcza myślimy tu o zabezpieczeniu finansowym egzaminatorów, a jednocześnie zabezpieczeniu płynności finansowej ośrodków egzaminowania - mówił Wojciech Dusza, przedstawiciel Komitetu. I dalej deklarował, iż egzaminy będą odbywały się bez przeszkód. Podsumował: - Jeżeli w trakcie tego zespołu roboczego w którymś momencie uznamy, że to dalej są mrzonki i próba gry na czas - my już na kiełbasę wyborczą nie damy się nabrać. Wtedy protest w tej i innych formach - będzie wznowiony.

Szczegóły w wywiadzie redakcji tyg. PRAWO DROGOWE@NEWS [kliknij] z przedstawicielem Komitetu Egzaminatorów RP - już w najbliższy piątek. (jm)