Przegląd prasy

Wszystkim kierowcom ku przestrodze

5 maja 2021

Wszystkim kierowcom ku przestrodze
Nagranie momentu ogłoszenia wyroku. 21-latek w więzieniu odbędzie karę 24. lat. YouTube. „Judge delivers sentencing for Cameron Herrin” [kliknij] (fot. screen)

Świat obiegła fotografia przerażonego 21-latka, właśnie dowiedział się, że został skazany na 24 lata więzienia. To reakcja młodego człowieka, który jest zabójcą drogowym. Tuż przed zdarzeniem 18-latek w nagrodę za ukończenie szkoły otrzymał od ojca samochód i właśnie nim zabił na drodze dwie osoby (matkę i malutką dziewczynkę). Jak to potwierdzili biegli jechał z prędkością 160 km/godz. Ta brawura spowodowała, że przechodzące przez ulicę nie mały szans. Niech to będzie przestroga apelują media!

Cameron Herrin mieszkający w Bayshore na Florydzie, na jednej z ulic miasta ścigał - się z kolegą. Był 23 maja 2018 r. chłopcy mieli po 18-lat. Dwa dni przed tragedią rodzice w nagrodę za ukończoną szkołę obdarowali Camerona samochodem - sportowym - Fordem Mustangiem. Ulicą przechodziła 24-letnia matka z roczną córeczką w wózku. Obydwie poniosły śmierć na miejscu. Biegli orzekli, iż młody kierowca rozwinął prędkość ponad 160 km/godz. Sąd potraktował sprawcę tragedii jako przestępcę i skazał na 24-lata więzienia za zabójstwo dwóch osób, rażące przekroczenie prędkości.

Młodemu sprawcy zabrakło wyobraźni, ale także umiejętności. Tragedię przeżywają rodziny ofiar i też sprawcy. W mediach pojawił się film z rozprawy i ogłoszenia wyroku wydanego przez sędziego okręgowego Christophera Nasha. Komentarze są tak bezwzględne jak i wydany wyrok: niech sprawa będzie przestrogą dla młodych kierowców; dla wszystkich kierowców; niech to będzie refleksja; dla wszystkich bez względu na ich wiek i w każdym miejscu na świecie! (jm)