Rozmowy

Chłopaku rób swoje! - piszą Czytelnicy. Rozmawiamy dziś o 11.00

8 lutego 2024

Chłopaku rób swoje! - piszą Czytelnicy. Rozmawiamy dziś o 11.00
Mariusz Sztal, absolwent Wydziału Transportu Politechniki w Radomiu (dziś Uniwersytet Radomski im. Kazimierza Pułaskiego), od 2004 r. instruktor nauki jazdy, b. egzaminator WORD Warszawa, ekspert brd (fot. Jolanta Michasiewicz)

TRANSMISJA dostępna za pośrednictwem: - platformy ZOOM/on-line zoom/webinar ID: 87863258275, hasło: PRZYSZLOSC oraz na facebooku PRAWODROGOWE@NEWS (PRAWO DROGOWE NEWS) też L-INSTRUKTOR (L-INSTRUKTOR 2020-2025).

Dziś, w czwartek (8.2.2024) o godz. 11.00 Bożenna Chlabicz rozpocznie kolejną w cyklu DYSKUSJĘ NA RATUSZOWEJ. Gościem będzie Mariusz Sztal, którego zapytaliśmy co powie? Odpowiedział: - Nieustannie nie patrzę już za siebie, nie cofnę się. Trzeba iść dalej i trzeba pamiętać, że świat poszedł do przodu, że mamy nowe pokolenia itd. itd. Chcę bardzo konkretnie powiedzieć, że to co - być może- sprawdzało się 10, czy 20 lat temu wcale nie musi sprawdzać się dzisiaj! Są ludzie, którzy jednak chcą, żeby było tak jak było. Tak dla przykładu przypomnę, że byłem jednym z bardzo niewielu, który mówili, że zmiany w relacji pieszy - kierowca są bardzo potrzebne. Nie możemy zamykać się w swoich przekonaniach, przeciwnie - musimy wciąż poszukiwać.

DYSKUSJA. 8 lutego br. (czwartek) o godzinie 11.00 rozpocznie się spotkanie w cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ pod tytułem: „Szkolenie kierowców - braki i oczekiwania”. Rozmowę poprowadzi Bożenna Chlabicz. Jej gościem będzie Mariusz Sztal. Dla czytelników, którzy nie wiedzą dodamy: instruktor nauki jazdy, który posiada 20-letni staż pracy w branży, współwłaściciel Ośrodka Szkolenia Kierowców IntroHL w Warszawie, ekspert bezpieczeństwa ruchu drogowego, były egzaminator. - W swojej pracy wyznaczam sobie zawsze jeden najważniejszy cel - nauczyć naszego kursanta samodzielnego i bezpiecznego kierowania samochodem. Podczas szkoleń stosuję mnóstwo nowoczesnych ćwiczeń, dzięki którym moi uczniowie robią duże postępy i nabierają pewności za kierownicą - mówi. Czy łatwo realizować takie przesłanie w obowiązującym systemie szkolenia? Dla wypracowania rzetelnej diagnozy tytułowych braków i oczekiwań niezbędna jest diagnoza rzeczywistości, ocena - właśnie z perspektywy dorobku wieloletniego doświadczenia, znajomości ludzi realizujących proces szkolenia. Przed nami ważna rozmowa.

ORGANIZATORZY. Organizatorami cyklu są: Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym, Polski Klaster Edukacyjny redakcja Tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS i Portal L-INSTRUKTOR.

TRANSMISJA dostępna za pośrednictwem:

- platformy ZOOM/on-line zoom/webinar ID: 87863258275, hasło: PRZYSZLOSC

oraz na

- facebooku PRAWODROGOWE@NEWS (PRAWO DROGOWE NEWS) też L-INSTRUKTOR (L-INSTRUKTOR 2020-2025).

ARCHIWUM: Zapis cyklu DYSKUSJI NA RATUSZOWEJ jest dostępny do odtworzenia w każdej dowolnej chwili na:

* YOU TOUBE [kliknij] https://www.youtube.com/results?search_query=dyskusja+na+ratuszowej

* PRAWO DROGOWE@NEWS [kliknij] https://www.prawodrogowe.pl/informacje/tag/1/dyskusja-na-ratuszowej