Statystyka

Majówka trwa

30 kwietnia 2018

Majówka trwa
ITVNSzubin pl - „Tragiczny wypadek w Ameryczce, nie żyją 4 osoby” (kliknij)

247) doszło zderzenia dwóch samochodów osobowych, w którym zginęły 4 osoby. Ze wstępnych ustaleń wynika, że podczas manewru wyprzedzania jeden z kierowców nie opanował samochodu zjechał częściowo na przeciwległy pas jezdni i uderzył bokiem w jadący w przeciwnym kierunku pojazd. Bądźmy ostrożni apeluje Policja.

Od 27 kwietnia do 6 maja 2018 roku Policja rozpoczęła działania kontrolno-prewencyjne pn. „Bezpieczny weekend”, które mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym - informuje Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Nad bezpieczeństwem podróżnych czuwa wielu policjantów. Podczas prowadzonych działań policjanci będą nadzorować główne ciągi komunikacyjne, drogi wjazdowe i wyjazdowe do miejscowości turystycznych, udzielać wskazówek i rad kierującym, a w przypadku tworzenia się zatorów upłynniać ruch oraz kierować pojazdy na drogi objazdowe. Ponadto zwrócą uwagę na przestrzeganie przez kierujących przepisów ruchu drogowego, poruszanie się z dozwoloną prędkością, używanie telefonów komórkowych podczas jazdy, korzystanie z pasów bezpieczeństwa oraz przewożenia dzieci w fotelikach bezpieczeństwa. Mundurowi będą sprawdzać stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Siadając za kierownicą samochodu zadbajmy o to, by podróż była przyjemnością. Nie należy wyruszać w drogę, gdy jest się zmęczonym.Taki stan osłabia refleks, zmniejsza zdolność koncentracji, a w skrajnych przypadkach może doprowadzić do zaśnięcia za kierownicą. Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem jest „nieświadoma nietrzeźwość kierującego”. Najczęściej występuje następnego dnia po spożyciu alkoholu. Wstając rano można czuć się dobrze i być przekonanym o swojej trzeźwości. Jednak należy mieć na uwadze, że nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje dobrej dyspozycji do prowadzenia pojazdu. Wiarygodną metodą na określenie stężenia alkoholu w organizmie jest badanie urządzeniem elektronicznym posiadającym odpowiednią legalizację. Badanie można wykonać w większości komend i komisariatów Policji, a także poprosić funkcjonariuszy ruchu drogowego o jego przeprowadzenie.

Pamiętajmy, że działania policjantów przyniosą pozytywne rezultaty jeżeli wszyscy będziemy odpowiedzialni nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także za bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego.

W dniach 28-29 kwietnia w wypadkach drogowych zginęło 20 osób, rany odniosło 231. Bądźmy odpowiedzialni! Bądźmy ostrożni! Majówka 2018 trwa. (jm)