0560/07/2017 4 lipca 2017 12 lipca 2017
0560/07/2017

Spotkanie po Kongresie CIECA; Rozporządzenia o kontrolach osk i word obowiązują z dniem 6. Lipca; Decyzja rządu: CEPiK przyspiesz; Czy będzie nowy znak drogowy?; Nowe ws. certyfikacji kompetencji zawodowych; Policjant z terminalem płatniczym – Sejm uchwalił; Liczba pojazdów zarejestrowanych w Polsce – wg danych CEPiK (stan na 8.6.2017)

News tygodnia

featured_article.title
Policjant z terminalem płatniczym - Sejm uchwalił
10 lipca 2017

Drugiego dnia obrad 45. posiedzenia Sejmu posłowie przyjęli nowelizację Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia. Przy głosujących 437 posłach, 427 oddało głosy „za”, 9 - przeciw, 1 wstrzymał się i nie głosowało 23 - w sprawie Sprawozdania Komisji o rządowym projekcie ustawy o zmianie ustawy - Kodeks postępowania w sprawach o wykroczenia.

Rozmowy

featured_article.title
Spotkanie po Kongresie CIECA
5 lipca 2017

W Warszawie 4 lipca 2017 r. rozmawiali polscy uczestnicy 49. Kongresu CIECA. Wraz z członkami Prezydium Polskiego Klastra Edukacyjnego i przedstawicielami mediów dyskutowali o wnioskach jakie płyną ze spotkania, które odbyło się na początku czerwca w norweskim Trondheim.

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Zabierasz kajak, rower lub deskę na wakacyjny wyjazd? Zwolnij!
11 lipca 2017

Wielu kierowców lubi spędzać urlop na sportowo. Często wiąże się to z koniecznością przewożenia sprzętu takiego jak rower, deska windsurfingowa czy kajak, a do tego należy odpowiednio się przygotować. Trzeba wybrać sposób transportu, który nie spowoduje zagrożenia na drodze oraz nie uszkodzi samego pojazdu. Ważne jest także dostosowanie prędkości do zwiększonego oporu powietrza – zarówno ze względów bezpieczeństwa, jak i w celu ograniczenia zużycia paliwa.

Legislacja

featured_article.title
Leśną drogą? Czy też w „ruchu lądowym?
11 lipca 2017

Wakacje, odpoczywamy także w lesie. Pamiętajmy, iż jadąc samochodem leśną drogą, dostępną dla użytkowników ruchu, w stanie nietrzeźwości także możemy zostać skazani jak za popełnienie przestępstwa. Tak orzekł Sąd Najwyższy w swoim postępowaniu sygn. III KK 472/16. 

Statystyka

featured_article.title
Motocykl nie wybacza błędów!
19 czerwca 2017

Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z jego rozpoczęciem dochodzi do zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Tylko 17 maja br. w wypadkach drogowych zginęło aż 15 osób, z czego 1/3 ofiar stanowili motocykliści. 

Przegląd prasy

featured_article.title
Przejście oddaj pieszym
7 lipca 2017

W trosce o niezmotoryzowanych Śląska Policja prowadzi kampanię profilaktyczną " Przejście oddaj pieszym". Jej celem jest wzrost bezpieczeństwa pieszych oraz uzmysłowienie pozostałym użytkownikom ruchu drogowego, jak ogromne znaczenie na jego poprawę ma przestrzeganie obowiązujących przepisów. Do wielu zdarzeń z udziałem niechronionych uczestników dochodzi na przejściach dla pieszych i do tego z winy kierujących. Podjęte przez policjantów działania poparł drużynowy mistrz świata w skokach narciarskich Piotr Żyła.