0572/17/2017 28 listopada 2017 4 grudnia 2017
0572/17/2017

Nie uda się wykształcić jednocześnie dobrego kierowcy i kompetentnego mechanika - mówił T. Matuszewski; Niewidzialne zagrożenie - uwaga na czarny lód!; Uzupełnione sprawozdanie nadzorujących ośrodki szkolenia kierowców; Krzysztof Chrobak. Piękno targów Fleet Market 2017; TWOJE ŚWIATŁA - TWOJE BEZPIECZEŃSTWO (2. edycja); Grzegorz Nowak. Egzaminowany bez uprzywilejowania w ruchu drogowym; Obalamy mity - czyli jak skutecznie zahamować w czasie jesienno-zimowej słoty; Ogólnopolska Konferencja Instruktorów Techniki Jazdy 2017; Roman Uździcki. Egzaminator kierującym. Zasłaniać, czy nie zasłaniać tablicy „L”?; Rozszerzenie katalogu upoważnionych do dawania poleceń i sygnałów na drogach; I mamy zimę. Sprawdź akumulator; Krajowy Rejestr Elektroniczny Przedsiębiorców Transportu Drogowego; Piotr Leńczowski „Hodujemy pokolenie infantylnych pieszych…”; Sprawdzaj swój wzrok!; Piotr Kosmowski. Znowu zapomniano o niepełnosprawnych. Jest luka w ustawie o kierujących pojazdami; Monika Folwarczny. Niesłyszący za kierownicą (cz. 1); Odśnieżanie pojazdu jest obowiązkiem;

News tygodnia

featured_article.title
Piotr Kosmowski. Znowu zapomniano o niepełnosprawnych. Jest luka w ustawie o kierujących pojazdami
4 grudnia 2017

Jak powszechnie wiadomo zbliża się termin 4 czerwca 2018 r. czyli wejścia w życie kolejnej nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami. W szczególności zmiany dotyczącej wprowadzenia okresu próbnego młodego kierowcy. Termin ten jest od kilku lat przesuwany, lecz na chwilę obecną wydaje się wiążący.

Rozmowy

featured_article.title
Roman Uździcki. Egzaminator kierującym. Zasłaniać, czy nie zasłaniać tablicy „L”?
30 listopada 2017

Oceniając zapis art. 55 ust. 2 ustawy - Prawo o ruchu drogowym uważam, że dotyczy on tylko pojazdów przeznaczonych do nauki jazdy, nie dotyczy zaś pojazdów przeznaczonych do egzaminowania kandydatów na kierowców i kierowców. 

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Obalamy mity – czyli jak skutecznie zahamować w czasie jesienno-zimowej słoty
28 listopada 2017

Przeprowadzone badania i testy nie pozostawiają żadnych wątpliwości: pojazd wyposażony w opony zimowe jadący po mokrej nawierzchni, przy temperaturze dodatniej między 2-6 st. C zatrzyma się wcześniej niż pojazd na letnich oponach.

Legislacja

featured_article.title
Bezbłędny CEPiK po 8. grudnia. Usługa Mój Pojazd oddalona
4 grudnia 2017

Na dzień 21. grudnia 2017 roku zaplanowano uruchomienie e-usługi pn. "Mój pojazd". Skorzystać z niej będą mogli kierowcy, którzy posiadają profil zaufany ePUAP. 

Przegląd prasy

featured_article.title
Odśnieżanie pojazdu jest obowiązkiem
4 grudnia 2017

Niemal każdej zimy obserwując drogi możemy się przekonać, że wielu kierowców zapomina, że odśnieżenie auta to ich obowiązek. Jazda z warstwą śniegu na dachu, czy z szybami pokrytymi lodem zagraża nie tylko samym kierującym i pasażerom takich pojazdów, ale także innym uczestnikom ruchu drogowego. 

Ogłoszenia

featured_article.title
Ogólnopolska Konferencja Instruktorów Techniki Jazdy 2017
8 grudnia 2017

Ogólnopolska Konferencja Instruktorów Techniki Jazdy 2017 (Kraków, 9.12.2017)