0573/18/2017 5 grudnia 2017 11 grudnia 2017
0573/18/2017

Wiceminister Justyna Skrzydło o poprawie brd z radami wojewódzkimi; Może rok na kampanię społeczną i audyt przejść dla pieszych?; Bezbłędny CEPiK po 8. grudnia. Usługa Mój Pojazd oddalona; Gostynińskie Centrum Edukacji członkiem Polskiego Klastra Edukacyjnego; Rzecznik Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa ws. szkoleń obowiązkowych w ODTJ; Roman Nowak. Oczekiwanie na wprowadzenie nowelizacji; Artur Banaszkiewicz. Szkolenie z techniki jazdy wpływa na poprawę brd; Wojewódzka Konferencja Szkoleniowa - Higher Level of Training 2017 „odsłaniamy arkana egzaminowania”; Oszczędnie z klaksonem i „mruganiem” światłami - jak prawidłowo komunikować się z innymi kierowcami?”; Marek Górny. Szacunek do życia - podstawą bezpieczeństwa; Czy firmy boją się RODO?; Piotr Kiedrowski mówi o kulturze i bezpieczeństwie na drodze, ale też o…”; Coroczne spotkanie warszawskiego środowiska szkoleniowego; Zbigniew Drexler. Pierwszeństwo pieszych. Zmiana przepisów nie jest metoda na poprawę brd; Paweł Żuraw. Czy kierowcy mogą/powinni zrozumieć pieszych, a piesi kierowców?; Pobór opłat drogowych przejęty przez GITD.

News tygodnia

featured_article.title
Pobór opłat drogowych przejęty przez GITD
11 grudnia 2017

W miniony piątek Sejm na swoim 52. Posiedzeniu przyjął dwie ustawy nowelizujące ustawę o drogach publicznych. Ustawy przekazane zostały do podpisu prezydenta.

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Monika Folwarczny. Niesłyszący za kierownicą (cz. 1)
4 grudnia 2017

Czy w Polsce osoby niesłyszące i słabosłyszące mogą posiadać uprawnienia do kierowania pojazdami? Mogą i nie mogą... Według prawa mogą ubiegać się o uprawnienia kat. A i B, tylko jak to zrobić… jak to jest wygląda obecnie… jak mogłoby/powinno wyglądać… 

Legislacja

featured_article.title
Roman Nowak. Oczekiwanie na wprowadzenie nowelizacji
6 grudnia 2017

O głos w dyskusji w sprawie szkoleń obowiązkowych kierowców z niepełnosprawnościami w ODTJ, w ramach przyszłego okresu próbnego, poprosiliśmy dyrektora Pomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Gdańsku:

Statystyka

featured_article.title
Sprawdzaj swój wzrok!
1 grudnia 2017

We Francji kampania bezpieczeństwa drogowego, której autorzy apelują do kierowców, aby regularnie kontrolowali swój wzrok. 

Przegląd prasy

featured_article.title
Coroczne spotkanie warszawskiego środowiska szkoleniowego
8 grudnia 2017

W dniu 6 grudnia 2017 r. w stołecznym Urzędzie Dzielnicy Praga Południe odbyło się coroczne spotkanie właścicieli OSK i instruktorów z Warszawy. 

Ogłoszenia

featured_article.title
Będą zmiany. Jesteś przygotowany?
19 grudnia 2017

Warszawa, Lublin, Skierniewice, Elbląg i Chełm, to kolejne miasta w których odbyły się warsztaty z serii „Ochrona danych osobowych klientów i pracowników w Ośrodku Szkolenia”. Chętnych nie brakowało, więc frekwencja dopisała.