Legislacja

Odpowiedź zdecydowana. Czy egzaminatorzy „aktualnie” bez szans?

29 marca 2022

Odpowiedź zdecydowana. Czy egzaminatorzy „aktualnie” bez szans?
[kliknij] (fot. screen)

Resort infrastruktury po raz kolejny informuje, iż „aktualnie nie prowadzi prac oraz nie planuje ich prowadzenia zarówno w zakresie podwyższenia opłat za przeprowadzanie egzaminów państwowych na prawo jazdy, jak i w zakresie podwyższenia stawek wynagrodzeń egzaminatorów”. Tak odpowiada na interpelację poselską, wcześniej tak samo – choć szerzej - odpowiedział reprezentacji 90% aktywnych egzaminatorów. Kwestia stawek za egzaminy państwowej nadal jest przedmiotem prac Zespołu ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego.

Posłowie Paweł Papke i Jakub Rutnicki wystosowali do ministra infrastrukturę interpelację w nawiązaniu do pisma nr 02/RG/2020 z dnia 24 kwietnia 2020 roku, przekazanego przez Krajowe Stowarzyszenie Egzaminatorów wraz z załączoną petycją z dnia 16 września 2021 r. i listami zbiorowego poparcia z 1090 podpisami egzaminatorów aktywnych zawodowo na terenie RP (co stanowi 90% aktywnych egzaminatorów). To kolejna prośba o stanowisko resortu do apelu wystosowanego przez tę grupę zawodową o zmianę systemu ustalania stawek wynagrodzenia egzaminatorów i waloryzację opłat za przeprowadzenie egzaminów państwowych na prawo jazdy. Tymczasem - o czym pisaliśmy na łamach tyg. PRAWO DROGOWE@NEWS [kliknij] [kliknij] - resort zdążył odpowiedzieć KSE.

Odpowiedź na interpelację poselska jest niezwykle zwięzła i w sposób oczywisty przekazująca stanowisko resortu infrastruktury. Zacytujmy je w całości: - Odpowiadając na interpelację Posłów na Sejm RP Pawła Papke i Jakuba Rutnickiego z dnia 1 marca 2022 r. w sprawie systemu ustalania stawek egzaminatorom ruchu drogowego uprzejmie informuję, że Ministerstwo Infrastruktury aktualnie nie prowadzi prac oraz nie planuje ich prowadzenia zarówno w zakresie podwyższenia opłat za przeprowadzanie egzaminów państwowych na prawo jazdy, jak i w zakresie podwyższenia stawek wynagrodzeń egzaminatorów.

Kwestia stawek za egzaminy państwowej nadal jest przedmiotem prac Zespołu ds. Infrastruktury, Rozwoju Lokalnego, Polityki Regionalnej oraz Środowiska Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego [kliknij]. O czym będziemy informowali. (jm)