
(Fot.: PD@N 466-97)
Ogólnopolski Związek Pracowników Transportu Drogowego skierował skargę przeciwko Polsce i jej Rządowi za łamanie prawa wspólnotowego, w tym określonych w tym prawie zasad swobodnego przepływu towarów, konkurencyjności i ochrony klimatycznej, poprzez m.in. administracyjne ograniczanie nośności dróg. Ta skarga jest efektem braku od ponad dwóch lat jakiejkolwiek merytorycznej odpowiedzi ze strony Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, na nasze skargi odnoszące się do kwestii związanych z drogownictwem. Na tej skardze się nie skończy. Pracujemy nad dwoma kolejnymi formalnymi wystąpieniami do Komisji Europejskiej. Jeśli polski Rząd nie chce dbać o naszą gospodarkę, to pomocy musimy szukać w Brukseli. Może tym razem będzie jakiś pozytyw związany z naszym członkostwem w UE - informuje szef działu prawnego OZPTD Maciej Wroński.