Rozmowy

O absolutnym obowiązku przestrzegania przepisów - mówi Maciej Wisławski

28 października 2020

O absolutnym obowiązku przestrzegania przepisów - mówi Maciej Wisławski
- Jeżeli jest zakaz wyprzedzania przed przejściem dla pieszych, to wiadomo, że każdy samochód przed tym przejściem musi się zatrzymać – komentuje Maciej Wisławski, rajdowiec, pilot rajdowy (screen) [kliknij]

Policja Śląska zaprezentowała kolejny materiał filmowy z kampanii "Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka”. Niebezpieczne zachowania na drodze skomentował Maciej Wisławski - jeden z najbardziej utytułowanych rajdowców i pilotów rajdowych w Polsce.

Rajdowiec, porównując przepisy obowiązujące na odcinkach specjalnych wyścigów, karci kierowców, którzy wymijając samochód, zatrzymujący się przed przejściem dla pieszych, omal nie potrącili dwóch osób. - W każdych rewirach życia obowiązują pewne przepisy! Jeżeli jest zakaz wyprzedzania przed przejściem dla pieszych to wiadomo, że każdy samochód przed tym przejściem musi się zatrzymać – mówi Maciej Wisławski. – Jeżeli jest zakaz wchodzenia na trasę odcinka specjalnego, gdzie załogi rajdowe walczą o dziesiąte części sekundy, nawet nie o sekundy tylko o dziesiąte części sekundy, i jest taki przepis, takie prawo, że żaden pieszy, żaden kibic nie ma prawa wejść na odcinek specjalny – to nie wchodzi. Dlatego ja twierdzę i przypominam, że te przepisy które nas obowiązują, musimy po prostu absolutnie przestrzegać!

”Posłuchaj znanego człowieka, co złego na drodze Cię czeka” – to kampania promująca bezpieczeństwo na drogach, w której osobowości ze świata sportu, muzyki, kabaretu i mediów, komentują filmy ukazujące niebezpieczne sytuacje drogowe.

Tym razem niebezpieczne zachowanie na drodze komentuje Maciej Wisławski - jeden z najbardziej utytułowanych rajdowców w Polsce, choć obecnie bardziej znany jako pilot wielu kierowców, w tym Krzysztofa Hołowczyca, z którym święcił swoje największe sukcesy. Użyczył też swojego głosu jako pilot rajdowy w grach komputerowych, czy podczas nawigowania GPS za pomocą jednej z aplikacji. Liczymy na dalsze udostępnianie z nadzieją, że komentarz znanej osoby, dotyczący nagannego zachowania kierowców, utkwi w pamięci odbiorcy na tyle, że w przyszłości on sam powstrzyma się od manewrów, które pomimo pozornego przekonania, że przyspieszą nieco dotarcie do celu, w rzeczywistości powodują bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa na drodze.

Jeszcze raz przypomnijmy apel: TE PRZEPISY, KTÓRE NAS OBOWIĄZUJĄ, MUSIMY PO PROSTU ABSOLUTNIE PRZESTRZEGAĆ!