Przegląd prasy

Otwarto OTDJ w Sieradzu

23 września 2017

Otwarto OTDJ w Sieradzu
(fot. Grupa IMAGE)

Mamy kolejny Ośrodek Doskonalenia Techniki Jazdy, a pierwszy w województwie łódzkim - otwarty, w piątek, 22 września 2017 r. w Sieradzu przy ul. Sikorskiego. W uroczystości oficjalnego otwarcia uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatu sieradziego, zduńskowolskiego i wieruszowskiego, gminnych, przyjechali przedstawiciele wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, federacji ośrodków szkolenia kierowców, fundacji brd, szkoleniowcy, wydawcy - tu Wydawnictwa Grupa IMAGE i inni Goście.

Stało się - po roku - inwestycja została oddana do użytku. Kierowcy mogą doskonalić swoje umiejętności na torze do jazdy w kontrolowanych, ekstremalnych warunkach. Szkolenie będzie miało charakter zarówno edukacyjny jak i rekreacyjny. Więcej - jak donoszą media - „szkolenie może się przełożyć na wysokość ubezpieczenia OC”. W jaki sposób? Otóż - to pierwsze takie rozwiązanie w kraju - ubezpieczyciele postanowili uznać zaświadczenie z odbytych jazd szkoleniowych ODTJ jako potencjalną umiejętność pozwalającą na zastosowanie ulgi ubezpieczeniowej. Pomysł godny na naśladownictwa! Dyrektor sieradzkiego WORD-u, Henryk Waluda, poinformował, że przed otwarciem ośrodka podpisano umowę z jedną z firm ubezpieczeniowych, by osoby, które się przeszkolą mogły skorzystać ze zniżek. - Wyszkoleni kierowcy, którzy będą jeździli bezpieczniej, mogą otrzymać zniżki w ubezpieczeniu komunikacyjnym, które jest dziś bardzo drogie - mówił dyrektor. Inwestycję wybudowano za 13 mln zł.

Nasz Wydawca, Witold Wiśniewski, gratulował dyrektorowi H. Waludzie: - W imieniu Zespołu Redakcyjnego i Autorów wydawnictwa Grupa IMAGE serdecznie gratulujemy zbudowania Ośrodka Doskonalenia Techniki Jazdy w Sieradzu. Dzięki wysiłkowi finansowego i Waszych umiejętnościach organizacyjnych powstała w Sieradzu nowoczesna infrastruktura szkoleniowa i edukacyjna. Konsekwentna rozbudowa bazy wpisuje się w ideowe i statutowe cele WORD, jako koordynatora bezpieczeństwa ruchu drogowego w regionie. Utworzenie sieradzkiego ODTJ umożliwi kierowcom Ziemi Sieradzkiej, zwłaszcza młodym, podnoszenie swoje kompetencji kierowania pojazdami. Co z pewnością  poprawi bezpieczeństwo na drogach. W imieniu kandydatów na kierowców i ich rodzicom dziękujemy.

O szczegóły realizacji inwestycji, a także umowy z ubezpeiczycielem - redakcja tygodnika PrawoDrogowe@NEWS zapyta dyrektora WORD H. Waludę. (jm)