Za mało miejsc parkingowych na osiedlach
17 lutego 2008Na wielu osiedlach obowiązuje znak drogowy "strefa zamieszkania". Informuje on, że tam gdzie stoi piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami, a samochody nie mogą jeździć szybciej niż 20 km na godz. Jest jeszcze jedna poważna konsekwencja dla kierowców: w strefie zamieszkania obowiązuje... →
Czy to sposób na parkowanie w strefie zamieszkania?
8 lutego 2008W Olsztynie strażnicy znaleźli rozwiązanie, by kierowcy parkowali na osiedlu mieszkaniowym zgodnie z prawem. Przy wjeździe na teren osiedla stoją znaki drogowe "strefa zamieszkania". Oznacza to obszar, w którym piesi mają pierwszeństwo przed pojazdami, a samochody mogą jeździć najwyżej... →
Na osiedlu parkują gdzie popadnie…
30 stycznia 2008Ulice jednego z osiedli w Lublinie zastawiane są przez setki samochodów. - Kierowcy parkują wszędzie - na placach zabaw, chodnikach, trawnikach, drogach pożarowych - alarmuje czytelnik “Gazety”. - Według policji powinna się tym zająć straż miejska, ta odsyła z powrotem do... →
Parkowanie w strefie zamieszkania jest niedopuszczalne
2 grudnia 2007Pytanie: W Warszawie na ślepej (D4-a) krótkiej wąskiej (3,5 m + chodniki) uliczce w osiedlu domków jednorodzinnych utworzona jest strefa zamieszkania D-40. Uliczka jest drogą gminną. Wzywana Straż Miejska nie interweniuje do parkujących w strefie samochodów, bo nie ma... →
A może strefy „30 km/h”?
19 listopada 2007Odpowiednikiem naszej strefy zamieszkania - oznaczonej prostokątnym, niebieskim znakiem z symbolem domu, dziecka i huśtawki - są w Grazu strefy "30 km/h". Obejmują aż 80 proc. wszystkich ulic! To austriackie miasto nie ma problemów z tranzytem, ponieważ w pobliżu przecinają się dwie... →
Ryzykowna strefa zamieszkania
17 kwietnia 2007Postulowane są też zmiany związane ze stosowaniem znaku informacyjnego D-40 "Strefa zamieszkania" – przypomina “Gazeta Wyborcza”. Dlaczego? Ta popularna wizualizacja (na dużej niebieskiej tablicy widnieją: idący pieszy, chłopiec z piłką, samochód i dom) czasami bywa,... →
- 1
- 2 (current)