0597/22/2018 26 listopada 2018 3 grudnia 2018
0597/22/2018

Trzy ustawy zmieniające Prawo o ruchu drogowym; Jeśli nie My, to kto? W Gdańsku wiedzą; Kiedy nie wrzucać na luz? 5 żelaznych zasad używania sprzęgła; Po raz 9. Wybrano Partnerów Bezpieczeństwa Ruchu drogowego; Nominacja dla PRAWA DROGOWEGO@NEWS w kategorii MEDIA ROKU 2018; Krzysztof Woźniak. Przyśpieszcie swoje działania; Nowelizację do ustawy napisze prezydent Wrocławia; Damian Badura. Samorząd to szansa; Prawidłowo ustawione światła?; Czy przestraszą się wojny pieszych i kierowców?; Norbert Kamoda. Potrzebne zgodne stanowisko; Nie daj się poślizgowi!; „Korytarze życia” do końca 2018 r.; „Andrzejki 2018”. Trwa ogólnopolska akcja policyjna; 1. grudnia – bezpłatne badania świateł; Instruktorzy i egzaminatorzy to zawody zaufania publicznego. Brakuje tego zaufania – uważa T. Matuszewski; Może progi zwalniające zastępować zwężeniami lub szykanami? – pyta poseł Józef Lassota; Marek Dworzecki. Monty Python w polskim wydaniu – czas to zmienić; Bogdan Sarna. O trójkołowcach. Prawo jest, ale…

News tygodnia

featured_article.title
Nominacja dla PRAWA DROGOWEGO@NEWS w kategorii MEDIA ROKU 2018
1 grudnia 2018

23 listopada br. w Warszawie odbyła się 9. Gala Partnerstwa dla Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Wręczono nominacje i nagrody PARTNER BEZPIECZEŃSTWA RUCHU DROGOWEGO 2018. Miło nam poinformować Państwa, iż w kategorii MEDIA ROKU 2018 nominowana została redakcja tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS.

Rozmowy

featured_article.title
Instruktorzy i egzaminatorzy to zawody zaufania publicznego. Brakuje tego zaufania – uważa T. Matuszewski
30 listopada 2018

Dziś pierwsza część niezwykle interesującej wypowiedzi Tomasza Matuszewskiego, Rzecznika Instruktorów i Wykładowców, który rekomendował ideę utworzenia samorządu zawodowego instruktorów i egzaminatorów. 

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
O trójkołowcach. Prawo jest, ale…
3 grudnia 2018

Rozszerzenie uprawnień dla osób posiadających kat. B ponad 3 lata, o wszelkiego rodzaju pojazdy trójkołowe jest bardzo odważnym krokiem legislacyjnym. Ale… - mówi Bogdan Sarna.

Legislacja

featured_article.title
Może progi zwalniające zastępować zwężeniami lub szykanami? – pyta poseł Józef Lassota
3 grudnia 2018

Poseł Józef Lassota m.inn. członek Komisji Infrastruktury skierował do ministra infrastruktury interpelację w sprawie progów zwalniających w kontekście poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach.

Przegląd prasy

featured_article.title
Nowelizację do ustawy napisze prezydent Wrocławia
28 listopada 2018

W Polsce w obowiązującym stanie prawnym poruszanie się hulajnogą po drogach publicznych, w strefach zamieszkania oraz w strefach ruchu jest zabronione. Prezydent Wrocławia, Jacek Sutryk udowodnił, iż słyszy postulaty społeczeństwa i obiecał, iż przygotuje stosowny projekt ustawy.

Ogłoszenia

featured_article.title
8. grudnia - bezpłatne badania świateł
30 listopada 2018

W całym kraju trwa trzecia edycja akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”.