0598/28/2018 4 grudnia 2018 10 grudnia 2018
0598/28/2018

Ten projekt nie został skonsultowany! – mówił poseł Mirosław Suchoń; 10 lat profilaktyki społecznej w stołecznej „drogówce”; Kazimierz Opoka. Organizacja ruchu i czasowa organizacja ruchu; Kalendarz instruktora 2019. Wybierz ten!; Zarzut nieudzielenia pomocy; To był rekordowy rok – podsumował Andrzej Bittel; To dla nas wielki honor; Mocno kibicuję idei powstania takiego samorządu – pisze dyrektor Marek Dworak; Trybunał Konstytucyjny w sprawie przepisów – Prawa o ruchu drogowym; Rzecznik w obronie kierowców; Będzie dezyderat do premiera; Dyrektor Szczygielski o inicjatywie powołania samorządu zawodowego instruktorów i egzaminatorów; Powołanie grupy specjalnej pn. „SPEED”; Gdy jedziemy z kierowcą bez prawa jazdy, przyczyniamy się do powstania szkody; Paweł Żuraw. O samorządzie zawodowym i etyce w polskim systemie BRD; Niewyspany kierowca nawet 15 razy bardziej niebezpieczny;

Rozmowy

featured_article.title
Paweł Żuraw. O samorządzie zawodowym i etyce w polskim systemie BRD
10 grudnia 2018

Kontynuujemy cykl wypowiedzi i opinii wokół inicjatywy powołania samorządu instruktorów i egzaminatorów nauki jazdy. Dziś na nasze pytania szeroko odpowiada Paweł Żuraw (instruktor nauki jazdy, były egzaminator, wykładowca akademicki). 

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo. Sprawdź 15. grudnia - bezpłatnie
14 grudnia 2018

Prawidłowe działanie świateł pojazdu, a także ich właściwe ustawienie ma wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jeśli oświetlenie pojazdu jest wadliwe wzrasta prawdopodobieństwo wypadku drogowego.

Legislacja

featured_article.title
Gdy jedziemy z kierowcą bez prawa jazdy, przyczyniamy się do powstania szkody
10 grudnia 2018

Sąd Apelacyjny we Wrocławiu wydał wyrok, który w swojej istocie potwierdza, iż zgoda pasażera na podróż z kierowcą bez prawa jazdy jednocześnie może być uznana za zgodę na ewentualne, przyszłe niższe odszkodowanie w sytuacji wypadu drogowego.

Statystyka

featured_article.title
To był rekordowy rok – podsumował Andrzej Bittel
5 grudnia 2018

30 listopada 2018 r. odbyła się konferencja podsumowująca tegoroczną kampanię Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu w Polsce, w której wziął udział wiceminister Andrzej Bittel. Hasłem edycji ETZT 2018, którą poziomie krajowym koordynuje Ministerstwo Infrastruktury, była „Multimodalność”, zaś mottem „Przesiadaj się i jedź!”.

Przegląd prasy

featured_article.title
Wracajcie bezpiecznie!
21 grudnia 2018

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących w dniach 21-26 grudnia 2018 roku policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnopolskie działania pn. Bezpieczny Weekend – Boże Narodzenie.