0599/20/2018 11 grudnia 2018 31 grudnia 2018
0599/20/2018

Nie chcą nowego systemu, Tomasz Barnaś. To ma być nasz wspólny projekt!; Kulisy funkcjonowania firm transportowych. Będziemy pokazywać takie sytuacje – mówi prezes M. Wroński; Zbigniew Drexler. Kilka zdań w sprawie „dezyderatu”; Zmniejszamy liczbę wypadków na polskich drogach; Środki na drogi samorządowe podzielone, ale jak?; Bogdan Rzońca. Strona społeczna była bardzo aktywna; Narada Grupy Inicjatywnej Społecznej Inicjatywy Nieobojętnych; Andrzej Pasek: Jaki dziś zawód tak bardzo jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo na drogach niż MY; Co odpowie resort?; Filip Grega. Deklaruję współpracę przy tworzeniu tego ważnego bytu; Widzisz wypadek? Nie bądź gapiem!”; Ta ustawa rzeczywiście budzi wiele wątpliwości; Andrzej Pasek. Kodyfikacja prawa drogowego – tak czy nie?; Szykany zamiast progów zwalniających? Jeżeli istnieje uzasadniona potrzeba – uważa resort; Andrzej Pasek. Nikt za darmo nam nic nie da; Jak zaparkować podczas zakupowego szaleństwa? Parkowanie równoległe w 5. krokach; Tym razem w sprawie prędkości za progiem zwalniającym; Wsparcie unijne dla poprawy bezpieczeństwa na naszych drogach; Zmiany w ustawie o transporcie drogowym; Skontrolowano drogi krajowe; 7. rzeczy, o których kierowca powinien pamiętać; Obowiązuje zmiana dotycząca trójkołowców; Sławomir Moszczyński. Rozpoczęliśmy rozmowę, która trwa; Wszyscy wiedzieli, nikt nie reagował. Ja nie daję przyzwolenia!; „TANDEM” odc. 2 „Walka z czasem”; Misja to więcej niż zawód; Bez pouczeń, upomnień czy ostrzeżeń?; Krzysztof Cuprjak. To szansa na zmianę; Na drogach było bezpieczniej; Kierowca-mechanik oraz technik transportu drogowego w projekcie rozporządzenia; Krzysztof Gietek. Awans zawodowy; Tajemniczy polski pojazd elektryczny; Nie masz pomysłu na postanowienie noworoczne? Załóż Profil Zaufany!; Mariusz Sztal. Liczą się ludzie; J. Michasiewicz. #(hasztag) Warszawa (fotoreportaż);

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Jak zaparkować podczas zakupowego szaleństwa? Parkowanie równoległe w 5. krokach
18 grudnia 2018

W gorączce przedświątecznych zakupów często każde miejsce parkingowe jest na wagę złota. Wielu kierowców jak ognia unika jednak parkowania równoległego, nawet jeśli w najbliższej okolicy właśnie takie miejsca są dostępne. Trenerzy Szkoły Bezpiecznej Jazdy Renault podpowiadają, jak pokonać swoje obawy i dobrze wykonać ten manewr.

Statystyka

featured_article.title
Na drogach było bezpieczniej
27 grudnia 2018

Podsumowaliśmy publikowane przez Policję statystyki z kolejnych dni ściśle świątecznych 24-26.12.2018 r. To smutne liczy: 11 ofiar śmiertelnych, 177 rannych w 145 wypadkach drogowych. Zatrzymano 410 nietrzeźwych kierujących. Jednak po porównaniu z analogicznym okresem roku 2017 r. widzimy, iż na drogach było bezpieczniej.