0595/20/2018 22 października 2018 9 listopada 2018
0595/20/2018

Monika Folwarczny. Głusi mogą być kierowcami ciężarówek, ale…; Zatrzymywanie się i postój pojazdu na chodniku; Czy transport drogowy jest bezpieczniejszy? Konferencja Partnerstwa Bezpieczeństwa Drogowego; O drogowym savoir-vivre jako elemencie bezpieczeństwa ruchu drogowego; Hulajnogą elektryczną ja rowerem?; Senatorowie rekomendują przepis dotyczący trójkołowców; Ustawa o Funduszu Dróg Samorządowych uchwalona; Policja ostrzega; WORD Słupsk zaprasza; Obowiązkowe szkolenie przy użyciu pojazdów dużej mocy; Co z przepisami dotyczącymi korytarzy życia?; Baza testów została dostosowana – potwierdza resort; W sprawie przechodzenia „na czerwonym”; Najnowocześniejsza stacja benzynowa; Podziękowanie; Tomasz Barnaś. Anulowany znak drogowy; Zdążyć na cmentarz; Przedsiębiorcze i odważne; Ministerstwo w sprawie wypadku w Szaflarach; NIE dla wyprzedzania rowerzystów na podwójnej ciągłej; Wybierz bezpieczeństwo, jedź warszawską taksówką; Projekt ustawy o zmianie ustawy – Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw; Ograniczenia w ruchu w Dzień Wszystkich Świętych; Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo; Nie skreślaj życia tak prędko. Dostosuj prędkość…; 21. zabitych (31.10-1.11.2018); Już jutro zmiana. GITD przejmuje Krajowy System Poboru Opłat; Tak odgradzają rośliny od aut; Nie zabijaj – chcę żyć!; Zginęło najmniej 50 osób; Resort infrastruktury negatywnie o przechodzeniu „na czerwonym”; Termin wprowadzenia „korytarzy życia?”; W Historii Pojazdów pewnych informacji nie ma; Pojazdy „prawie elektryczne” i „wyłącznie elektryczne’; Piotr Wagner. Pierwszeństwo pieszych, nieuchronność mandatu i… coś więcej o Dubaju; Twierdza, że „muszą” gdzieś parkować; Fundusze na szkolenia z bezpieczeństwa na drogach; Podsumowanie akcji SENIOR NA DRODZE; Nie istnieje definicja dobrego kierowcy – mówi Zbigniew Weseli; Czy 12. obowiązuje zakaz ruchu pojazdów?; Urządzenia transportu osobistego coraz popularniejsze. Czy prawo nadąża?; Apel o ostrożność na drogach i przejściach dla pieszych;

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Tomasz Barnaś. Anulowany znak drogowy
29 października 2018

Czy zgodnie z prawem ograniczenie, na którym jest ręcznie naklejony krzyżyk jest prawidłowo anulowane? Którego ograniczenia w takim przypadku trzeba przestrzegać?  Odpowiedź eksperta.

Statystyka

featured_article.title
Zdążyć na cmentarz
29 października 2018

Początek listopada to w Polsce czas odwiedzania grobów bliskich osób. Niestety, w tym okresie rokrocznie na drogach giną dziesiątki osób – w 2017 r. w listopadowy długi weekend doszło do 609 wypadków, w których zginęły 53 osoby. 

Przegląd prasy

featured_article.title
Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo
31 października 2018

W związku z dniem Wszystkich Świętych, odwiedzamy groby bliskich i wyjeżdżamy na oddalone od miejsca zamieszkania cmentarze. Jest to okres, w którym powinniśmy zachować szczególną ostrożność, by nie paść ofiarą przestępców.

Ogłoszenia

featured_article.title
Nabór do 9. edycji konkursu Partner BRD trwa do 4.11.2018
30 października 2018

Partnerstwo dla Bezpieczeństwa Drogowego ogłasza konkurs na najlepszych popularyzatorów bezpieczeństwa drogowego w Polsce. To już 9 edycja tego wydarzenia.