0564/10/2017 14 sierpnia 2017 23 sierpnia 2017
0564/10/2017

Prawo do lekcji na autostradach?; REWACO. Trochę samochodu, trochę motocykla; Tzw. samochody autonomiczne w naszym prawie; „Na żółto, to jest mój tata, którego kocham”; Z dronami bezpieczniej; 31 zabitych, 610 rannych; Luka w ustawie - Prawo o ruchu drogowym; 98% wypadków z winy kierowców; I jeszcze jeden akt terroru z użyciem pojazdu; Gdy skręcamy w prawo? - ekspert Przemysław Olszak wyjaśnia; Czy drony złapią piratów drogowych na gorącym uczynku?; Ruszyła kampania „Kierujesz życiem”; J. Michasiewicz. Promenade des Anglais - najpiękniejsza ulica świata - po roku [zał. fotogaleria]; Czy wstrzymanie budowy ODTJ to niegospodarność?; Papierowy dokument też pozostanie; Przeglądy techniczne pojazdów i nowelizacja ustawy; Ruszyła akcja bezpłatnych badań technicznych [lista stacji]; Co trzecia śmierć na drodze to wynik wypadku, w którym brał udział tylko jeden pojazd; Legalność żądania numeru rejestracyjnego? Rozstrzygnięcia w 2018 r.; Scooter-sharing coraz bardziej popularny. Dlaczego bez prawa jazdy?

News tygodnia

featured_article.title
Ruszyła kampania „Kierujesz życiem”
23 sierpnia 2017

Sekretariat Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ruszył z nową kampanią społeczną "Kierujesz życiem". Kampania ma trafić głównie do młodych kierowców, którzy - jak wskazują statystyki Policji - charakteryzują się najwyższym wskaźnikiem liczby wypadków.

Rozmowy

featured_article.title
Szkolenie to najważniejszy element poprawy brd - mówi instruktor techniki jazdy
25 lipca 2017

Pytanie redakcji tygodnika PRAWO DROGOWE@NEWS: W imieniu Polskiego Stowarzyszenie Instruktorów Techniki Jazdy z siedzibą w Krakowie przygotowaliście Państwo propozycję zmian do Ustawy o kierujących pojazdami, który przesłaliście do Ministerstwa Infrastruktury i Budownictwa Departamentu Transportu Drogowego. Ostatnią? Czy macie kolejne pomysły, doświadczenia?

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Zbigniew Drexler odpowiada na pytanie Czytelnika
11 sierpnia 2017

Ekspert, Zbigniew Drexler odpowiada na pytanie Czytelnika

Legislacja

featured_article.title
Legalność żądania numeru rejestracyjnego? Rozstrzygnięcia w 2018 r.
23 sierpnia 2017

W sprawie legalności podania numeru rejestracyjnego pojazdu podczas uiszczenia opłaty za parkowanie w miastach do resortu infrastruktury interpelację zaadresował poseł Rajmund Miller. Nawiązując do artykułu opublikowanego w „Dzienniku Gazeta Prawna” pt.: „Szykują się skargi na parkometry” pytał o legalność żądania podania numeru rejestracyjnego w trakcie procedury uiszczania opłaty za parkowanie pojazdu.

Statystyka

featured_article.title
Co trzecia śmierć na drodze to wynik wypadku, w którym brał udział tylko jeden pojazd
23 sierpnia 2017

Wypadek drogowy może kojarzyć się przede wszystkim z tragiczną w skutkach kolizją, w której bierze udział dwóch lub więcej uczestników ruchu drogowego, ale okazuje się, że zdarzenia z udziałem tylko jednego pojazdu pochłaniają ogromną liczbę ofiar - wynika z raportu Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu.