0563/09/2017 1 sierpnia 2017 11 sierpnia 2017
0563/09/2017

Zbigniew Drexler odpowiada na pytanie; Sławomir Gołębiowski: Uwagi; o początku końca ery samochodów spalinowych; egzamin kat. A tez na motocyklu szkoleniowym; płatność kartą: uzupełniony wzór mandatu; mają już 100 tys. samochodów elektrycznych; skromne statystyki naszej elektromobilności; kilka zdań o pracy zespołu doradczego; rolkarz rozpędza się nawet do 20 km/godz.; wspieramy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu; poprawa brd zbyt wolna - ocenia Europejska Rada Bezpieczeństwa Transportu; statystyka wakacyjnego półmetka; minimalna stawka godzinowa: 13,70 zł; wyświetlacze wracają. Będzie szybciej i bezpieczniej; „Gdy zamierzasz przejść ulicę”. Zmarła Wanda Chotomska; Burza za kierownicą?; Centrum Bezpieczeństwa Transportu i Diagnostyki Pojazdów powiększa się; Usunięcie pojazdu i jego parkowanie w 2018 r.; Autonomiczne pojazdy to już nie marzenie, a rzeczywistość!; Przemysław Olszak wyjaśnia istotę art. 18.; Nasze wakacyjne wyprawy autem; Koń, pojazd, ruch drogowy oraz galeria pn. „Wśród siwych koni morskich”;

News tygodnia

featured_article.title
Początek końca ery samochodów spalinowych
2 sierpnia 2017

O pojazdach elektrycznych coraz głośniej. Już nie mówi się wyłącznie o konieczności ochrony środowiska. Dzisiaj mówi się o cenie takiego pojazdu, o infrastrukturze, dzisiaj rządzący podejmują działania. W sprawie programu na zakup samochodów elektrycznych zapytanie do ministra energii skierował Rajmund Miller. 

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Przemysław Olszak wyjaśnia istotę art. 18.
10 sierpnia 2017

Chcąc odpowiedzieć na to pytanie, należy najpierw zastanowić się w jakim celu powstał art. 18 ust. 1 ustawy - Prawo o ruchu drogowym z dnia 20 czerwca 1997 roku z późn. zm.?

Legislacja

featured_article.title
Usunięcie pojazdu w 2018 r.
9 sierpnia 2017

W Monitorze Polskim z dnia 3 sierpnia 2017 r. opublikowano Obwieszczenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 25 lipca 2017 r. w sprawie ogłoszenia obowiązujących w 2018 r. maksymalnych stawek za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym (2017.772MP). 

Statystyka

featured_article.title
Nasze wakacyjne wyprawy autem
10 sierpnia 2017

Ponad 40 proc. Polaków, wybierając wakacje za granicą, decyduje się na wyjazd własnym autem. Jedną z głównych korzyści takiego podróżowania jest niezależność oraz swoboda w podejmowaniu decyzji o trasie przejazdu. 

Przegląd prasy

featured_article.title
Koń, pojazd, ruch drogowy oraz galeria pn. „Wśród siwych koni morskich”
11 sierpnia 2017

Koń na drodze dzisiaj już nie jest częstym widokiem. Zanim pojawił się automobil to on dominował. Zarówno jako jeźdźcy jak i kierowcy musimy zdawać sobie sprawę, iż te płochliwe zwierzęta w ruchu drogowym mogą zachować się różnie. Tak więc i my powinniśmy zachować się właściwie.

Ogłoszenia

featured_article.title
Ruszyła akcja bezpłatnych badań technicznych. [lista stacji]
22 sierpnia 2017

Na terenie Przemysłowego Instytutu Motoryzacji odbył się briefing prasowy, rozpoczynający akcję bezpłatnych, wybranych badań diagnostycznych samochodów i motocykli. Akcja społeczna, która potrwa do 2 września br. jest efektem współpracy Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy oraz Przemysłowego Instytutu Motoryzacji.