0565/11/2017 24 sierpnia 2017 2 września 2017
0565/11/2017

CEPiK - zgodnie z zapowiedzią - przyspiesza; Rekrutacja na studia podyplomowe Psychologia Transportu i Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego; Resort finansów o odszkodowaniu za zderzenie ze zwierzyną leśną; W Warszawie rowerzystów więcej o… 40%!; Gdy skręcamy w prawo? Ekspert - Przemysław Olszak - wyjaśnia (część 2); Jazda prawym pasem jest naszym obowiązkiem. Uwolnijmy lewy!; American Day 2017 w Warszawie - w obiektywie naszego reportera Krzysztofa Chrobaka; Tomasz Kulik. Czy kierujący pojazdami uprzywilejowanymi zawsze mają pierwszeństwo?; Na Mazowszu bezpieczniej (I-VI 2017); NIK o działaniach ratowniczych na autostradach i drogach ekspresowych; Jazda pod prąd - sugerujemy podwyższenie sankcji; Czy będzie OBYWATELSKI projekt ustawy o kierujących?; Bezpieczna droga do szkoły - wiele zależy od kierowców; ePD zaktualizowane wg stanu prawnego na dzień 27 sierpnia br.; Chyba nie umiemy jeździć autostradą; Polskie szkoły chcą uczyć zawodu kierowca-mechanik; Od dzisiaj mamy nowy wygląd legitymacji niepełnosprawnego; Oni nie chcą, aby stanowiono bez nich. Powstaje Zespół Obywatelski.

News tygodnia

featured_article.title
Oni nie chcą, aby stanowiono bez nich. Powstaje Zespół Obywatelski
2 września 2017

Dzisiaj mam przyjemność przedstawić Filipa Gregę, przewodniczącego Zespołu dla przygotowania obywatelskiego projektu ustawy o kierujących pojazdami. 

Rozmowy

featured_article.title
Paweł Żuraw. Niestety, nie dojrzeliśmy, aby myśleć w kategoriach jakościowych!
28 lipca 2017

W trakcie trwającego w dniu 3 czerwca 2017 r. Kongresu Instruktorów i Wykładowców Nauki Jazdy’2017 pn. PRAWO - ODPOWIEDZIALNOŚĆ - SUKCES o rozmowę poprosiliśmy dr. Pawła Żurawia, instruktora nauki jazdy z 18-letnim stażem, a obecnie egzaminatora. 

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Tomasz Kulik. Czy kierujący pojazdami uprzywilejowanymi zawsze mają pierwszeństwo?
29 sierpnia 2017

Ostatnimi miesiącami słyszmy regularnie o wypadkach drogowych z udziałem pojazdów uprzywilejowanych. Zawsze po takim zdarzeniu pojawia się pytanie: kto miał pierwszeństwo i kto zawinił? 

Przegląd prasy

featured_article.title
Polskie szkoły chcą uczyć zawodu kierowca-mechanik
1 września 2017

Od września już w ponad stu klasach szkół publicznych w Polsce będzie można uczyć się zawodu kierowca-mechanik - w 2017 roku ich liczba wzrosła aż o 120 procent. Jak skutecznie wykorzystać ten potencjał?