0566/12/2017 4 września 2017 24 września 2017
0566/12/2017

Poseł Józef Lassota ma nowy pomysł na poprawę brd (wywiad); W ustawie brakuje motocykla z silnikiem elektrycznym; Jerzy Smagała o brakujących pojemnościach motocykli do szkolenia; KR BRD. „60+ bezpieczni w ruchu drogowym”; Najdłuższy na świecie, najwyższy - Queensferry Crossing; Mariusz Sztal. Zbliżając się do skrzyżowania, ale też na skrzyżowaniu; Panie chcą podróżować bezpiecznie; Teraz brakuje tylko odpowiedniego urządzenia; Dostałeś mandat = zapłacisz wyższe OC?; Czy kierowcy-seniorzy to grupa ryzyka? Odpowiada psycholog dr Ewa Odachowska z ITS; Ministerstwo odmawia. Choć możliwość jest!; Zapomniałeś prawa jazdy?; Drogi samorządowe będą bezpieczniejsze; Uważajmy na drogach; Z kamerami na mundurze; Samochód stojący na „czerwonym” to nadal pojazd w ruchu; O bezpieczeństwie w transporcie drogowym bez…; W sprawie zmian w systemie egzaminów na prawo jazdy; Wojciech Pasieczny radzi jak zachować się, gdy dojdzie do wypadku drogowego; Powrót do sprawdzonych wzorców szkolenia kierowców zawodowych; Wzrost ryzykownych zachowań rodziców; Przyspieszenie CEP przegłosowane; Im więcej emitujesz, tym drożej płacisz; Konferencja inaugurująca kampanię społeczną dot. działań edukacyjnych na rzecz pieszych; Brak wzajemnego zrozumienia to droga do nikąd! Ustąp pierwszeństwa; Na naszych drogach rocznie ginie około 400. Pieszych; #Projekt EDWARD 2017. Dzień bez ofiar na drogach; Europejski Dzień bez Samochodu. ZTM w Warszawie zaprasza;

News tygodnia

featured_article.title
Ministerstwa zainteresowane rozwojem pojazdów autonomicznych w Polsce
20 września 2017

Minister infrastruktury i budownictwa Andrzej Adamczyk oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski zapowiedzieli intensyfikację współpracy na szczeblu rządowym w zakresie automatyzacji ruchu drogowego w Polsce. Ważną rolę ma do odegrania w tym zakresie Instytut Transportu Samochodowego, który zorganizował 19. września 2017 r. w Warszawie międzynarodową konferencję „Autonomiczna przyszłość transportu drogowego”.

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Wojciech Pasieczny radzi jak zachować się, gdy dojdzie do wypadku drogowego
15 września 2017

Wypadek drogowy. Wypadkiem drogowym jest zdarzenie drogowe, w którym wyczerpane są trzy następujące przesłanki:...

Statystyka

featured_article.title
Na naszych drogach rocznie ginie około 400 pieszych
19 września 2017

I smutne podsumowanie: Rocznie blisko 400 pieszych ginie na polskich drogach w wypadkach na skutek niewłaściwego zachowania na drodze!

Ogłoszenia

featured_article.title
ePD - stan prawny na 7.10
10 października 2017

Zbiór aktów prawnych ELEKTRONICZNE PRAWO DROGOWE obejmuje - akty rzeczywiste, akty ujednolicane, projekty.