0574/19/2017 20 grudnia 2017 20 grudnia 2017
0574/19/2017

Prawo jazdy bez adresu zamieszkania?; Poprawę bezpieczeństwa zacznijmy od pieszych? Inaczej? Napisz jak!; TLP czyli TRANSPORT I LOGISTYKA POLSKA; Jarosław Cichoń o potrzebie skutecznego eliminowania niebezpiecznych pojazdów; Zima za kierownicą – trenerzy bezpiecznej jazdy radzą jak się do niej przygotować; Zwiększenia uprawnień dla posiadaczy prawa jazdy kat. B nie będzie; Nowy, choć ten sam, zakres działania MIB; Drogi z klauzulą tajności; Osobowości Roku w Działaniach na Rzecz BRD, edycja 2017; DEKTRA. Raport Bezpieczeństwa Drogowego 2017; Co odpowie minister finansów?; Nie zapominajmy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa; O co tak naprawdę chodzi? Redaktor portalu L-INSTRUKTOR rozmawia z dyrektorem WORD w Łodzi; Konstytucyjność kosztów wymiany prawa jazdy; Mogą sprawdzić Twoją znajomość kodeksu drogowego; Już działa HistoriaPojazdu.gov.pl; Wypowiedzenia umowy OC przez sprzedającego resort nie planuje; Uber coraz bliżej taksówek; Krzysztof Klejna. Po co się pan zatrzymuje?; Będą zmiany. Jesteś przygotowany?; Ruszył pilotażowy program kamer na policyjnych mundurach; Polski sektor transportowy wśród największych beneficjentów unijnych środków; Nowe rozporządzenie w sprawie rejestracji pojazdów; Sławomir Gołębiowski. Przepisy trzeba znać i przestrzegać.

Rozmowy

featured_article.title
Krzysztof Klejna. Po co się Pan zatrzymuje?
19 grudnia 2017

W ostatnich tygodniach, na łamach tygodnika Prawo Drogowe wielokrotnie pojawiał się temat styku pieszych i pojazdów w obrębie przejścia dla pieszych oraz wątpliwości i kontrowersji które towarzyszą całemu zagadnieniu. 

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
O co tak naprawdę chodzi?
16 grudnia 2017

500 zł brutto podwyżki dla każdego, budowa nowej siedziby. To postulaty załogi Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Łodzi. Większość opowiedziała się za strajkiem. 

Statystyka

featured_article.title
DEKRA. Raport Bezpieczeństwa Drogowego 2017
15 grudnia 2017

DEKRA już po raz dziesiąty prezentuje doroczny Raport Bezpieczeństwa Drogowego. Edycja 2017 podejmuje kwestię najlepszych światowych praktyk, których celem jest ograniczenie do zera liczby śmiertelnych ofiar wypadków komunikacyjnych. Dane WHO pokazują, że rokrocznie na drogach całego świata traci życie średnio 1,25 mln osób. 

Przegląd prasy

featured_article.title
Polski sektor transportowy wśród największych beneficjentów unijnych środków
20 grudnia 2017

Polska jest jednym z liderów w wykorzystaniu środków unijnych dostępnych w perspektywie finansowej 2014-2020. Spośród wszystkich sektorów jednym z najbardziej zaawansowanych jest sektor transportowy. Zawarto już umowy o dofinansowanie na realizację ok. 1000 km autostrad i dróg ekspresowych oraz na modernizację ponad 500 km linii kolejowych.