0600/01/2019 2 stycznia 2019 14 stycznia 2019
0600/01/2019

Oznakowanie miejsc ładowania; Może jednak policja municypalna?; Sylwester 2018 – tragiczny; Z prawem jazdy B tylko trójkołowcem homologowanym w kategorii L5e; Instruktorzy techniki jazdy deklarują wsparcie; Będą rozmawiali o samorządzie zawodowym. Przyjedź i Ty!; Środki Funduszu CEPiK po nowemu; Karol Kreft. Różowo nie było i nie jest. Ja idę z NIEOBOJĘTNYMI: Petycja i odpowiedź; Poseł Cezary Grabarczyk pyta; Jesteś „wczorajszy”? Nie wsiadaj za kierownicę; Podsumowanie roku 2018 – parlamentarzyści uchwalili; Bezpieczeństwo pieszych i kierowców. Film informacyjny PCA; Powracający problem; Krzysztof Klejna. To ma być instruktor wedukowany, wypoczęty i godnie zarabiający; Po pierwsze NAJWYŻSZA OSTROŻNOŚC – mówi podkom. Robert Opas; Pakiet mobilności najlepiej odrzucić w całości – komentuje Maciej Wroński; Dla uporządkowania rynku „taksówkarskiego”; Poseł Lassota pyta ministra Brudzińskiego; W sprawie definicji „urządzenia transportu osobistego”; Jak nie przechodzić przez jezdnię; Rok 2018 W NASZYM OBIEKTYWIE; co dalej z systemem kontroli pojazdów?; C-18 i obowiązek zakładania łańcuchów.

Rozmowy

featured_article.title
Krzysztof Klejna. To ma być instruktor wyedukowany, wypoczęty i godnie zarabiający
9 stycznia 2019

Krzysztof Klejna, instruktor i egzaminator mówi o awansie zawodowym w branży szkoleniowców w zakresie nauki jazdy. Opisuje obecną rzeczywistość i na jej tle widzi, jakim instruktor powinien być. Proponuje zmiany.

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
C-18 i obowiązek zakładania łańcuchów
14 stycznia 2019

Policjanci nakładali na kierujących mandaty karne za niestosowanie się do znaku C-18 „Nakaz używania łańcuchów przeciwpoślizgowych" z tabliczką „Dotyczy samochodów ciężarowych”.

Przegląd prasy

featured_article.title
Rok 2018 W NASZYM OBIEKTYWIE
11 stycznia 2019

ROK 2018 obfitował w wiele zmian wieloma decyzjami, działaniami, inicjatywami. Pisaliśmy o nich, wspólnie analizowaliśmy, prowadziliśmy dyskusje redakcyjne i te na łamach tyg. PRAWO DROGOWE@NEWS.

Ogłoszenia

featured_article.title
ePD w wersji na 3 stycznia 2019 – zaktualizuj swój zbiór
4 stycznia 2019

Zbiór pn. ELEKTRONICZNE PRAWO DROGOWE (ePD) już dostępny w wersji stanu prawnego na dzień 3 stycznia 2019 r. i pracujemy dalej. Zaktualizujcie – pobierzcie zmiany.