0580/05/2018 20 lutego 2018 2 marca 2018
0580/05/2018

Trudna decyzja i brak odpowiedzi; Nurkowanie w puchówce; Car sharing szturmuje, ale…; Minister Adamczyk otworzył Kongres Drogowy; A jednak w Barlinku; Kilka zdań o usłudze peer-to-peer; W życie wchodzi ustawa o elektromobilności; Policjanci chcą doskonalić swoje umiejętności techniki jazdy; Coraz więcej rowerów cargo; Resort zdrowia wskazał na ministra infrastruktury; Głośna muzyka w samochodzie; Policyjne STOP dla alkoholu i narkotyków za kierownicą; A może migające zielone?; Kamery na każdej stacji kontroli; Jesteśmy przeciw nieprawidłowemu parkowaniu; Monika Michasiewicz-Krzątała. Na ulicach Berlina; Po raz piąty termin przesunięty Nowy ogłosi minister (w trybie do dwóch lat). Tymczasem obowiązują dotychczasowe przepisy; Grzegorz Wysopal. Niedosłyszący kierowcy zawodowi; Kawa w samochodzie; 1% dla Bartka; O opiniowaniu i opiniujących ten projekt ustawy; Karolina Romanowicz. Kolumna pieszych; ePD, baza aktów prawnych, a w niej także najnowsze projekty (stan prawny 26.2.2018); WORD-y o prawie jazdy kat. AM; Procedowanie zmiany w ustawie o kierujących; Fotoradar wieżowy jednorazowa nagra 32 pojazdy; Piotr Liroy-Marzec w sprawie bezpieczeństwa pojazdów elektrycznych; Nowe możliwości szkolenia i egzaminowania w kat. AM (cz. 1); Policyjne doskonalenie; …

News tygodnia

featured_article.title
WORD-y o prawie jazdy kat. AM
1 marca 2018

W środę, 28 lutego br., w siedzibie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego we Włocławku odbyła się konferencja metodyczna „Nowe możliwości szkolenia i egzaminowania w zakresie kategorii AM prawa jazdy”. Wzięli w niej udział dyrektorzy i kadra większości WORD-ów.

Rozmowy

featured_article.title
Jestem rozczarowany, te przepisy mogłyby funkcjonować - mówi Mariusz Sztal
16 lutego 2018

W programie „#RZECZoPRAWIE” Mariusz Sztal (b. egzaminator, ekspert z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego) odpowiadając na pytanie redaktor Agaty Łukaszewicz

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Nowe możliwości szkolenia i egzaminowania w kat. AM (część 1)
2 marca 2018

- Trzeba doprowadzić do tego, żeby osoby które będą chciały po 14. roku życia korzystać z motorowerów posiadały odpowiednie kwalifikacje - mówi Jarosław Chmielewski, dyrektor WORD we Włocławku.

Statystyka

featured_article.title
Jesteśmy przeciw nieprawidłowemu parkowaniu
26 lutego 2018

Co 2 min. do straży miejskiej wpływało zgłoszenie o nieprawidłowo zaparkowanych pojazdach - rok 2017 był rekordowy. 

Przegląd prasy

featured_article.title
Policyjne doskonalenie
2 marca 2018

Spektakularne pościgi, szybki dojazd na miejsce interwencji, profesjonalne konwoje wymagają od policjantów sporych umiejętności w kierowaniu pojazdem uprzywilejowanym. Ich doskonalenie wiąże się z treningiem, który mundurowi odbywają na specjalnie przygotowanym torze pod okiem policyjnych ekspertów.