0581/06/2018 5 marca 2018 18 marca 2018
0581/06/2018

O zatrzymaniu prawa jazdy decyduje przekroczenie prędkości; Jolanta Michasiewicz. Dotknęłam legendy; Motorowerzysta bez prawa jazdy? Oni nie godzą się na to! Nie „przymykajmy oka”!; Czy istnieje ogólnopolska polityka rowerowa?; „Kochaj – zapinaj (w) pasy”; Tylko sytuacje bezpośredniego niebezpieczeństwa grożącego dobru chronionemu prawem mogą usprawiedliwić przekroczenie prędkości; „Pod wpływem” czy „po użyciu” narkotyków; W przyszłości mapa HD pozwoli wyjechać na ulice pojazdom autonomicznym; Ubytek słuchu nie jest przeciwwskazaniem do ubiegania się o prawo jazdy kat. C! To przełom!; Kolejny wyrok WSA w sprawie używania kierunkowskazów na rondzie; Resort w sprawie bezpieczeństwa pojazdów elektrycznych; Statystycznie o bezpieczeństwie na naszych autostradach; Kierowco, załóż maseczkę! Ministerstwo Cyfryzacji sparaliżowane? Powołania nie ma, jest zarządzenie; Grzegorz Wysopal. Zawiłości badań lekarskich, też o badaniach szeptu; Wyłudzenia odszkodowań z tytułu fikcyjnych kolizji drogowych; Co to jest komunikacja miejska?; Jazda na rowerze w obowiązkowym kasku; J. Michasiewicz. Budują wyjątkową linię tramwajową; Ma być lepszy nadzór; 10 km/godz. wolniej robi różnicę!; Mocna kampania rządu Izraela; Wycinka drzew przydrożnych w informacji resortu infrastruktury; To 20% zabitych mniej; Wsparcie dla systemu wspólnych przejazdów; I Motocyklowy Kongres Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego – Ogólnopolski Dzień Motocyklisty; Wiosenny przegląd techniczny pojazdów. Zaproszenie WORD Słupsk; Zmiana na stanowisku dyrektora PIMOT-u; Ta propozycja nie wydaje się uzasadniona; RONDO. Ministerstwo przeanalizuje;

News tygodnia

featured_article.title
Ubytek słuchu nie jest przeciwwskazaniem do ubiegania się o prawo jazdy kat. C! To przełom!
8 marca 2018

6 marca 2018 r. odbyło się 172. posiedzenie Komisji Infrastruktury. Rozpatrzono - przedstawione przez posła Jerzego Paula - sprawozdanie Podkomisji nadzwyczajnej o komisyjnym projekcie ustawy o zmianie ustawy o kierujących pojazdami (druk nr 2090). 

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Grzegorz Wysopal. Zawiłości badań lekarskich, też o badaniach szeptu
15 marca 2018

Ostatnio pojawił się problem kierowcy kat. B chcącego pracować jako kierowca samochodu ciężarowego o dmc do 3,5 t. Poruszony został temat badania słuchu (tzw. badania szeptu), a problem polegał na tym, że osobą badaną był słabosłyszący z aparatami słuchowymi. 

Legislacja

featured_article.title
Ta propozycja nie wydaje się uzasadniona
16 marca 2018

- Dla poprawy tej sytuacji, a tym samym poprawy bezpieczeństwa ma być wprowadzenie migającego światła zielonego, przed zmianą na światło żółte, a następnie czerwone - w intencji poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego postulował poseł Paweł Szramka. Mamy już odpowiedź adresata - resortu infrastruktury, koncepcję zmiany przepisów w zakresie sygnalizacji świetlnej nie uznał za uzasadnioną.

Statystyka

featured_article.title
Statystycznie o bezpieczeństwie na naszych autostradach
9 marca 2018

Dzisiaj statystyka, którą przygotował resort infrastruktury, dotyczy opolskiego odcinka autostrady A4, też w porównaniu do innych krajowych autostrad. Także dotyczy bezpieczeństwa lecz z nieco innego punktu widzenia, a tu infrastruktury drogowej. 

Ogłoszenia

featured_article.title
Wsparcie mobilności niepełnosprawnych ruchowo żołnierzy i funkcjonariuszy
16 marca 2018

20 marca br. (wtorek) w budynku Biblioteki Głównej Akademii Sztuki Wojennej odbędzie się pierwsza krajowa konferencja naukowa poświęcona wsparciu mobilności niepełnosprawnych ruchowo funkcjonariuszy i żołnierzy.