0555/02/2017 23 stycznia 2017 31 stycznia 2017
0555/02/2017

 

o...; ITD. będzie dalej wykonywała swoje obowiązki – mówił minister Adamczyk; co z wychowaniem komunikacyjnym? Konsultacje ramowych planów nauczania dla publicznych szkół do 21.2.2017; rozpoczęto procedowanie projektu ustawy przeciwko pijanym kierowcom; nowe technologie w transporcie publicznym trafią do ustawy?; czy można oblać egzamin za zbyt wolną jazdę?; proceder cofania liczników w pojazdach mechanicznych – resorty wyjaśniają; czy zlikwidują instytucję czynnego żalu?; opublikowano projekty rozporządzeń ws. kontroli word i osk; o wytycznych Komisji Europejskiej przeciwko fałszerzom pomiarów emisji spalin; o strefach ograniczonej lub zakazanej emisji spalin; o strefie ograniczonej lub zakazanej emisji spalin samochodowych; o rowerzyście na rondzie; List otwarty do Ministra Andrzeja Adamczyka; o podżeganiu do łamania przepisów ruchu drogowego; inwestycje przy budowanych drogach krajowych; odpowiedź na pytanie kto może „rozpytywać”; piesi w 2016 i 2017 roku. Na przejściach nadal groźnie; zobacz jaki jest stan naszego bezpieczeństwa; ofiary i sprawcy; Polacy są otwarci na pojazdy autonomiczne; w Paryżu już kursują elektryczne minibusy bez kierowcy; o blokadach na pijanych kierowców; 25.1.2017. Ogólnopolski Dzień Odblasków; GDDKiA oraz Policja podpisały umowę o współpracy; o programie: Bezemisyjny transport publiczny; Pani Premier w resorcie transportu. Zapowiedziany wzrost wydatków na brd; NIK o przejazdach kolejjowo-drogowych; A. Gajlewicz. W chińskim ruchu drogowym cudzoziemcowi nie jest łatwo; Maciej Wroński trafił do rankingu 50 najbardziej wpływowych prawników; o...

Rozmowy

featured_article.title
ITD będzie dalej wykonywała swoje obowiązki - mówił minister Adamczyk
1 lutego 2017

Krzysztof Ziemiec w programie stacji TVP 1 „Gość Wiadomości” rozmawiał z Andrzejem Adamczykiem, szefem resortu infrastruktury. Odpowiadając na pytanie o zapowiedzianą (jeszcze w końcu 2015 r.) likwidację Inspekcji Transportu Drogowego (i jej wcieleniem do policji – red.), przypomniał, iż Inspekcja to przede wszystkim kontrola przewozu ładunków na drogach, to kontrola tych przeładowanych samochodów, które pustoszą nasze drogi. ITD będzie dalej wykonywała swoje obowiązki bo jest potrzebna, jest niezbędna - mówił minister.

Statystyka

featured_article.title
Ofiary i sprawcy
25 stycznia 2017

Wracamy do analizy przeprowadzonej przez Komendę Wojewódzką Policji z s. w Radomiu. Dotyczy ona stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego w 2016 r. w zestawieniu z rokiem 2015. Pierwszy – smutny – wniosek: pogorszenie. Dzisiaj statystyka dotycząca ofiar i sprawców wypadków drogowych.