0554/01/2017 1 stycznia 2017 18 stycznia 2017
0554/01/2017

o rozporządzeniu, które utraciło moc, ale obowiązuje? pamiętajmy o przesuniętym terminie obowiązywania programu CEPiK 2.0; taryfikator mandatów i tzw. punkty karne nie zostały zmienione z 1.1.2017; Starosta skieruje na kurs reedukacyjny. Luka prawna zlikwidowana; żandarm z uprawnieniami policyjnymi; po pierwsze piesi – czytamy w informacji resortu; Francja: 12. punktów i zakaz poruszania się po drogach też dla obcokrajowców; o wyższych opłatach za OC i jeszcze wyższych karach za jego brak; więcej stref zakazu lub ograniczenia ruchu pojazdów; senacki projekt podatku akcyzowego dla rejestrujących auto; resort w sprawie zakazu szkolenia skierowanych na kontrolne sprawdzenie kwalifikacji; resort o czasowej rejestracji pojazdów; L-INSTRUKTOR o korespondencji szefa KSD do ministra; akt oskarżenia ws. przyjmowania łapówek; Pani Minister zapowiada kolejną nowelę; rząd zaakceptował wyższe kary dla piratów drogowych; posłowie chcą ustanowienia 2017 r. rokiem troski o trzeźwość Narodu; wszystkie ulice jednokierunkowe dwukierunkowymi dla rowerzystów? O rekomendacjach KERM ws. poprawy jakości powietrza. Zachęty do kupna „elektryków”; Rozmowa z Sekretarzem; o kosztach zdarzeń drogowych; dlaczego giną piesi?; zdawalność kursantów ośrodków szkolenia z Lublina; mandat płatny także kartą; Mazowiecka Rada BRD uczyniła milowy krok; o…

Rozmowy

featured_article.title
Rozmowa z Sekretarzem
11 stycznia 2017

Pytanie redakcji tygodnika „PRAWO DROGOWE@NEWS”: Jeszcze raz gratulujemy wyboru na funkcję Sekretarza Mazowieckiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz utworzenia Sekretariatu RM BRD. Od lat wiele mówi się o konieczności centralizacji działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego. Centralizacji zamierzeń, ich realizacji, środków itd. Na każdym poziomie, już od poziomu krajowego, brakuje takiego jednego odpowiednio kompetentnego i odpowiednio wyposażonego ciała. Czy Mazowsze ma centrum tych działań?

Legislacja

featured_article.title
Art. 112 ustawy o kierujących czeka na zmiany. Jest szansa - jak pisze resort
19 stycznia 2017

Poseł Artur Soboń zaadresował do ministra infrastruktury i budownictwa interpelację w sprawie przeprowadzania kursów doszkalających dla osób posiadających uprawnienia do kierowania pojazdami silnikowymi (Interpelacja nr 8588). Dotyczy ona osób, które chcą podnieść jakość swoich podstawowych praktycznych umiejętności kierowania pojazdem. 

Statystyka

featured_article.title
Dlaczego giną piesi?
18 stycznia 2017

Redakcja Stacji TVN zapytała zaproszonego eksperta o pieszych, którzy giną na polskich drogach. Niestety w tej statystyce jesteśmy zdecydowanym liderem. Oceniają: Ciągle nie potrafimy jednak przyznać, że mamy gigantyczny problem. - To nie jest kwestia cech narodowych, tylko kontroli - oceniają eksperci. 

Przegląd prasy

featured_article.title
Wisława Szymborska. „Wypadek drogowy”
1 lutego 2017

1 lutego 2012 r. w Krakowie zmarła Wisława Szymborska. Wybitna poetka, laureatka nagrody Nobla z 1997 r. miała 89 lat. Wspomnijmy i przeczytajmy Jej wiersz pt. „Wypadek drogowy”: