0556/03/2017 6 lutego 2017 26 lutego 2017
0556/03/2017

W Nysie chcą egzaminować; ministerstwo: czerwone światło dla pieszych; o kontrolach osk i word; dyrektor WORD Łomża nagle odwołany - informują media; wiceminister Justyna Skrzydło o metodologii typowania miejsc niebezpiecznych dla pieszych; prawomocne skazanie za korupcję; pierwsze czytanie zmian do kodeksu karnego; nowela ws. przejazdu kolumn uprzywilejowanych; szkolenia odbywały się tylko „na papierze”; Maciej Wroński w sprawie zakazu wyprzedzania ciężarówek przez ciężarówki; czy egzaminator ma obowiązek omawiania istoty błędu?; ubezpieczyciel będzie wiedział o Twoim mandacie; resort w sprawie tablic i dowodów rejestracyjnych; dokładnie, gdzie jest postawiony fotoradar, kierowca nie dowie się; Józef Lassota: zapomniano o bezpieczeństwie najmłodszych uczestników ruchu. Czy i w jakim zakresie planuje się poszerzenie edukacji komunikacyjnej?; Paweł Szramka: Szkoda, że o tym nie porozmawiamy. Nowele ustawy - Prawo o ruchu drogowym - pierwsze czytania i ostatnie?; pojazdy typu „sam”. Zmian prawa nie będzie; rok 2016 najbezpieczniejszym rokiem na małopolskich drogach; KWP w Krakowie: W 2016 r. ograniczono plagę nietrzeźwych kierujących; w Krakowie znaczna poprawa bezpieczeństwa pieszych; minister Adamczyk: nowe drogi, nowe standardy i bezpieczniejsze drogi; są nowe wytyczne dla drogówki; A. Gajlewicz: Jadą, jadą i jadą… Mój fotoreportaż z Wietnamu; Bogdan Sarna. Koszt prowadzenia osk i na końcu oczywiście poprawa brd; nowy szef CANARD-u obejmuje funkcję; kluczowa sprawa sygnału dźwiękowego; policja o uprawnieniach pojazdów uprzywilejowanych; WORD Katowice: ŚWIADOMY KIEROWCA 50+ (warsztaty); rewizja Dyrektywy może doprowadzić do upadku firm transportowych w Europie – raportuje TLP; instruktora rady na sukces; o...

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Robert Dorosz. W kwestii nieoznaczonego pasa ruchu
16 marca 2017

Proszę o zajęcie się kwestią nieoznaczonego pasa ruchu. 

Legislacja

featured_article.title
Wreszcie jest projekt zmian w taryfikatorze mandatów
16 marca 2017

Rządowe Centrum Legislacji opublikowało projekt rozporządzenia Prezesa Rady Ministrów zmieniającego rozporządzenie w sprawie wysokości grzywien nakładanych w drodze mandatów karnych za wybrane rodzaje wykroczeń (nr wykazu 121). 

Statystyka

featured_article.title
Jadąc A2 czyli krótka podróż AUTOSTRADĄ WOLNOŚCI
13 marca 2017

Autostrada Wolności czyli polska A2. W chwili obecnych kierowcy korzystają z 475 km. Jest ona fragmentem międzynarodowej E30 i przedłużenie niemieckiej autostrady A12 z Berlina. Trasa na terenie Polski biegnie od Świecka do Konotopy w okolicach Warszawy (454,2 km) oraz na odcinku między Choszczówką Stojecką a Kałuszynem (20,8 km). W okolicach Strykowa pod Łodzią krzyżuje się z autostradą A1. 

Przegląd prasy

featured_article.title
Nowy komendant stołeczny
15 marca 2017

Komendant Główny Policji oficjalnie powierzył pełnienie (z dniem 14 marca br.) obowiązków na stanowisku komendanta Stołecznego Policji mł. insp. dr. Rafałowi Kubackiemu, oficerowi z 22-lenim stażem w Policji.