0602/03/2019 24 stycznia 2019 12 lutego 2019
0602/03/2019

SZIE. Toruń 2019. To gra zespołowa; Tomasz Matuszewski. Potrzeba poprawy jakości osób; Kowalski uważa, że wie dużo o światłach, dlatego oślepia i jest oślepiany; Zaproszenie na Zimowe Pikniki Bezpieczeństwa; Pierwszeństwo przejazdu na zwężającym się pasie ruchu tym razem w interpelacji poselskiej; Surowo za kradzież tablic rejestracyjnych; W Łodzi o samorządzie zawodowym instruktorów i egzaminatorów; Minister potwierdza; A jednak. Mniejsza prędkość - mniej ofiar; Krzysztof Cuprjak. Każdy pomysł jest ważny; Oto, co odpowiedział resort; Samorząd zawodowy to nie stowarzyszenie; Samochód-igloo; Tomasz Matuszewski. Odważmy się być mądrzy; Wolniej także na drogach Hiszpanii; Zostaw mnie by żyć – Twój TELEFON; Uzupełnienie katalogu marek i typów pojazdów; Artur Paczkowski. Udostępnienie pojazdów dostosowanych na egzamin; Tomasz Tkacz. Mamy jeden cel; Nowe rodzaje pojazdów elektrycznych - czy i kiedy trafią do ustawy?; Z powodu złego stanu powietrza umiera ponad 15 razy więcej osób niż w wypadkach drogowych; SOSK-Warszawa popiera ideę powołania SZIE; Nowe znaki drogowe dla odcinkowych pomiarów prędkości; Będzie branżowy „okrągły stół” - komunikat; Samochodem na narty – jak bezpiecznie dojechać na stok? Inauguracja projektu SKANDYNAWIA. Dołącz do nas!; Bezwzględne pierwszeństwo dla pieszego; Będzie nowe i bardziej czytelne oznakowanie odcinkowego pomiaru prędkości (Komunikat Ministerstwa Infrastruktury); Rafał Krzyszowski. Wiem, że się uda; Bez regulacji prawnych pojawia się realne zagrożenie brd; Na stołecznych drogach bezpieczniej; Czy zawód instruktora nauki jazdy w rzeczywistości jest zawodem zaufania publicznego? - odpowiada prezes Piotr Drapa; Czy mamy nadmiar ekranów akustycznych?; Mariusz Sztal. Nasze 7 tez do dyskusji; Wysoka jakość – najlepsi grają w jednej lidze. Edycja Szczecin 2019; Resort pracuje nad projektem, nie zaniechał prac - mówi minister; Marek Dworzecki. Projekt SKANDYNAWIA ruszył; O błędach w oznakowaniu dróg i…; Wraca kolejny projekt; Monika Witek. Razem i dla wszystkich, albo…;

News tygodnia

featured_article.title
Poseł Mirosław Suchoń w sprawie możliwego paraliżu systemu szkolenia i egzaminowania
15 lutego 2019

W sprawie możliwego paraliżu systemu szkolenia i egzaminowania kierowców i kandydatów na kierowców złożona została interpelacja nr 29479. Zgłaszający - poseł Mirosław Suchoń - pisze o dopuszczalności używania w pojazdach przeznaczonych do szkolenia i egzaminowania nowych rozwiązań, które stanowią istotną pomoc w wykonywaniu zadań egzaminacyjnych.

Statystyka

featured_article.title
Na stołecznych drogach bezpieczniej
7 lutego 2019

Warszawscy drogowcy podsumowują działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na ulicach. Więcej doświetlonych przejść dla pieszych, nowe sygnalizacje i kolejne kilometry ścieżek rowerowych przyczyniły się do zmniejszenia liczby groźnych wypadków. 

Przegląd prasy

featured_article.title
Buspas, który będzie się pojawiał i… znikał
15 lutego 2019

Jak informuje dziennik NOWINY24, jeszcze w bieżącym roku w Rzeszowie kierowcy napotkają buspasy działające na podstawie technologii GPS.