0603/05/2019 13 lutego 2019 28 lutego 2019
0603/05/2019

Urządzenia transportu osobistego. Czekaliśmy na odpowiedź resortu i jest; Niezwykle ważna – dla instruktorów i egzaminatorów, dla poprawy brd - deklaracja; Buspas, który będzie się pojawiał i… znikał; WRD KGP: „Dla Ciebie dojadę bezpiecznie!”; Czy obowiązek jazdy na oponach zimowych to dobry pomysł?; A przegląd wykonujących ten zawód?; Poseł Mirosław Suchoń w sprawie możliwego paraliżu systemu szkolenia i egzaminowania; CEPiK działa - e-usługi coraz popularniejsze; Najwięcej pieszych ginie po zmroku; Projekt SKANDYNAWIA edycja 2. I 3.; Pierwszeństwo pieszego na przejściu. Czy prawo jest złe? - odpowiada Zbigniew Drexler; Z zieloną tablicą? Czyli „elektryk”; Po co kierowcy okulary przeciwsłoneczne zimą?; Poseł J. Lassota wskazuje na błąd w ustawie o kierujących pojazdami; Rafał Krzyszowski. Bezpieczeństwo to świadomość każdego z nas; VI. Krakowskie Dni BRD. Fotoreportaż Magdaleny Leńczowskiej; Odbyło się Spotkanie Przy Okrągłym Stole: Wysoka jakość szkolenia kandydatów na kierowców - wspólny cel statutowy organizacji branżowych; Maciej Wroński. Przejścia dla pieszych - analiza dla wytrwałych; Chcesz zmienić pas ruchu? Pamiętaj o tych pięciu zasadach; Przy Okrągłym Stole. Wspólny cel; Dwie opinie w sprawie prędkości; Dotychczasowe zasady bez zmian - odpowiada resort; Automatyczne ograniczenie prędkości pojazdu będzie obowiązkowe; „Pochopnie” stawiane znaki drogowe ostrzegające przed zwierzętami; Czy fotelik Twojego dziecka jest dobrze zamocowany?; Projekt SKANDYNAWIA: Pozostały już tylko 4. miejsca; Dwa resorty w sprawie drogomierza; Kazimierz Opoka. Bezpieczeństwo pieszych to nie tylko przepisy; Jest nowy tekst jednolity ustawy o kierujących pojazdami; Gdzie ugrzęzło zagadnienie jazdy „na suwak”?; Tomasz Barnaś. O zaangażowaniu w kurs nauki jazdy; Czy przewozy dzieci były bezpieczne: Kontrole będą trwały; Bariery egzaminacyjne wciąż są; Bariery egzaminacyjne wciąż są; To jednak zdarzenia o charakterze incydentalnym; Ignorancja dla prawa drogowego; Każdego dnia kilka tysięcy Polaków jest oszukiwanych; W sprawie liczby, przyczyn i skutków wypadków drogowych z udziałem pieszych; Lekcja bezpieczeństwa

Statystyka

featured_article.title
Ignorancja dla prawa drogowego
27 lutego 2019

Ministerstwo Cyfryzacji udostępniło statystyki wskazujące, iż do Krajowego Punktu Kontaktowego w 2018 r. wpłynęło 1,5 miliona pytań o dane polskich kierowców. Oczywiście dotyczyły one wyłącznie kierowców przekraczających dozwolone prędkości na terenie Unii Europejskiej. I tu smutna statystyka – w stosunku do roku 2017 mieliśmy do czynienia z 50 procentowym wzrostem.

Przegląd prasy

featured_article.title
Lekcja bezpieczeństwa
28 lutego 2019

Wyjątkowi uczniowie i wyjątkowi nauczyciele - pierwsza w tym roku lekcja bezpieczeństwa dla małych pacjentów oddziałów szpitalnych odbyła się w łódzkim Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Wiceminister Zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko i Główny Inspektor Transportu Drogowego Alvin Gajadhur opowiadali małym pacjentom o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Z dziećmi spotkał się także Krokodylek Tirek.

Ogłoszenia

featured_article.title
Zaproszenie do Olsztyna
1 marca 2019

Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Właścicieli Ośrodków Szkolenia Kierowców w Olsztynie oraz Fundacja Zapobieganie Wypadkom Drogowym organizują w dniu 9 marca 2019 r. spotkanie branżowe pn. „NAJLEPSI GRAJĄ W JEDNEJ LIDZE – Olsztyn 2019”.