0586/11/2018 16 maja 2018 31 maja 2018
0586/11/2018

Wydłużenie terminu zapłaty mandatu zaocznego z 7 do 14 dni; …a po 4. czerwca 2018. Komentarze (cz. 5). Czas na zmiany – czas na decyzje! - podsumowuje Rzecznik Instruktorów i Wykładowców; Pozornie kompletny chaos; Prezydent podpisał ustawę CEPiK-ową; Tak wyglądają drogowe realia; Nie rozumieją co to jest wyprzedzanie; 31 007 zatrzymanych praw jazdy (za przekroczenie 50 km/godz.); Ile pojazdów - na raz – możesz wyprzedzić?; Grzegorz Wysopal. Kierowca z obustronnym niedosłuchem; … a po 4. czerwca 2018. Komentarze (cz. 6). Bogdan Sarna. Inne spojrzenie na okres próbny; Oni już potrafią uratować Twoje życie; O bezpieczeństwie na drogach i pracy stołecznej drogówki - odpowiedział nam rzecznik stołecznej policji; Może to już?; …a po 4. Czerwca 2018. Komentarze (cz. 7). Paweł Żuraw. Totalna niemoc; Kurs dokształcający brd: też (sic!) … charakter warsztatowy zajęć; …a po 4. czerwca 2018. Komentarze (cz. 8). Maciej Wroński. Rozwiązania czekają już 15. lat.; Ustawa dot. CEPiK właśnie opublikowana; Jak giną rowerzyści; Kontrole ruchu drogowego po zmianach; Tomasz Barnaś. Niepewność nie poprawia bezpieczeństwa; Aktywne przejścia dla pieszych (APP); Chcą instytucji Rzecznika Praw Kierowców i Kandydatów na Kierowców; Nauka jazdy musi być bezpieczna - mówi minister Adamczyk; Kierowcy groźniejsi od piorunów: Ministerstwo Cyfryzacji ostrzega, nie daj się nabrać na RODO; Zamiast agresji dajmy partnerstwo, dajmy empatię; Kursy brd w ocenie instruktorów techniki jazdy; Wyjątkowe okoliczności przekroczenia prędkości 50 km/godz. czyli kierowca w stanie wyższej konieczności; Głuchy kierowca jest bardziej uważny i skoncentrowany; Przed wyjazdem sprawdź ciśnienie w oponach!; Tylko bezpieczne pojazdy użytkowe; U progu samodzielnej jazdy; Nie wyważa się otwartych drzwi. Nasz fotoreportaż; Bezpieczny weekend; Dla każdego jest miejsce na drodze; oraz…

News tygodnia

featured_article.title
Prawo w obrębie przejść dla pieszych
18 czerwca 2018

W tej niezwykle ważnej sprawie, poprawy bezpieczeństwa pieszych w obrębie przejścia dla pieszych, interpelację do ministra infrastruktury złożył Artur Dunin.

Ekspert wyjaśnia

featured_article.title
Słuchać czy nie słuchać? (Nie)bezpieczna muzyka
14 czerwca 2018

Wielu kierowców nie wyobraża sobie jazdy samochodem bez słuchania radia czy własnej muzyki. Jak to wpływa na bezpieczeństwo jazdy? Wiele zależy od rodzaju muzyki czy ustawionego poziomu głośności. Słuchanie muzyki ma również wpływ na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów.

Statystyka

featured_article.title
Dobre jakościowo opony to także bezpieczeństwo na drodze
15 czerwca 2018

Ponad 12 tysięcy opon do samochodów osobowych sprawdzili inspektorzy z 15 państw w ramach zakończonej właśnie międzynarodowej akcji MSTyr15. W projekcie wzięły udział: Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Estonia, Finlandia, Niemcy, Irlandia, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Polska, Rumunia, Hiszpania, Szwecja oraz Turcja. Kontrole były finansowane z unijnego programu badań i innowacji Horizon2020, a koordynowała je międzynarodowa organizacja Prosafe.

Ogłoszenia

featured_article.title
XIX Ogólnopolski Konkurs INSTRUKTOR ROKU 2018. Zaproszenie do Piły
18 czerwca 2018

W dniach 22-23 czerwca 2018 r. w Pile odbędzie się XIX. edycja Ogólnopolskiego Konkursu INSTRUKTOR ROKU - czyli INSTRUKTOR ROKU 2018.